hocaların sizden çok şey bekliyoruz demesi

"beklentiler sadece uzer hocam" diye cevap verilebilir.
ne güzel ikimiz de benden çok şey bekliyoruz ama maalesef ürün bu diyemediğim cümleleridir.
düzeltme: kendime tabi ki inanıyorum patron.
bu beklenti kullanımda lütfen başka bir beklenti seçiniz diye karşılık verilmesi gereken durum.
35 saniyeliğine çok fena gaza getiren eylemdir. nobel ödül töreni için konuşma metni hazırlarsınız ya da en azından yüzyıllardır tedavi edilememiş bir hastalık üzerine laboratuarda hararetle çalışırken eureka! diye bağırdığınız bir sahne hayal edersiniz.derken aniden gelen bir "ben ne saçmalıyorum ya" afallaması yaşayıp küçük bir silkinme ile kendinize gelir ve "notları yetiştirem,şunları eleyem bir de çıkmış bakam"a bağlarsınız.
ucu açık, belirsiz ve anlamsız boş sözdür kanaatimce. bir yol çizme, danışmanlık teklif etme zahmetine girmeyen bu güruhun uzun vadede ciddi zararlar verdiğini düşündüğüm sözleridir ayrıca.
çok korkutan cümledir .ilkokuldayız mahalle okulu küçük bir il çok da başarılı bir ilkokul değiliz bütün hocalar gelip gidip sizden çok şey bekliyoruz , 10 tane fen lisesi çıkıcak bu sene ekip çok iyi diyorlar.neyse sonra oks ye giriyoruz bir tanemizde gidemez mi ya , başarılı çocuklardık aslında ama o sınavda olmuyor işte nasip.anadolu ve anadolu öğretmen liselerine dağılıyoruz .. o yüzden ne zaman duysam bu cümleyi aklıma gelir biraz rahatsız olurum hayal kırıklığı belirir küçüklük zihnimde
tercümesi siz sözlüyü bekleyin bu daha fragman olan cümledir.
'' biz de sizden sadece, dersi bizi uyutmadan anlatmanızı, anlattığınızı sormanızı istiyoruz. '' şeklinde cevap vermek istediğim, '' yine de bu lafı söyleyen hocaya karşı haksızlık etmemelisin steril, demek ki değer veriyor bize ki böyle bir şey söylüyor,değer bil biraz.'' şeklinde kendime atarlanmama sebep olan söz.
iyi niyetli hoca belirtecidir. ancak işe yaramaz be, ben kendimden vazgeçmişim hoca. benden değil öndekilerden bekle sen.
her zaman iyi niyetli olmayabilen hoca söylemi. zira asistanlık döneminde gerçek manada "çok şey" bekleyebiliyorlar.

içerik kuralları - iletişim