hoşlanılan kıza üşüyorsun ceketimi al demek

karşılığında kızdan daha sıcak şeyler** almak adına yapılmış menfaatperest hareket.
normal zekaya sahip bir insansa karşınızdaki bu hareketin herhangi bir güç gösterisinden ziyade, onun yerine kendinizin üşümesini tercih edeceğinizi gösteren bir incelik olarak anlayıp düşünceli hareketinizden ötürü minnet duyması gereken olay. bazen o kadar kolay değildir.

şöyle de bir anısı vardır bende:
yıllar yıllar evvel antalya'da bir kongrede hoşlanılan kadınla gece yürüyüşe çıkmıştık, o zamanlar daha toy olan ben de zaten utana sıkıla davet ettiğim için her ihtimali hesaplayıp serin olma ihtimalini de göze alarak ceketimi giymiştim. neyse laf lafı açıyor aşık olmak için saha acayip müsait ben tabi üşüdüğünü farkettim ancak hoşlandığımı belli etmemek için -sanki kadınlar bunu sesimizdeki en ufak titremeden farketmezmiş gibi- al ceketimi vereyim diyemiyorum ama o zamanlar öyle vurulmuştum ki hatun kişisine üşüdüm "nico" dese gençliğimi yakacağım hemen oracıkta. en son ceketi çıkarıp elime aldım ki fedakarlık değil de bana yük olan bir şeymiş gibi gösterip "not a big deal babe" diyerek vereceğim. yok sözlük veremedim. 10 dakika sonra "soğuk oldu otele mi dönsek" dedi ben de olur geçelim deyince olaysız dağılmıştık. sonra öğrendim ki gece yapılan room partylerde hatun kişisi ctf'li bir beyle yerden yüksek saatler geçirmiş. o gün bugündür cerrahpaşanın ne yemeğini yerim ne suyundan içerim.
(bkz:erkeklerde efendilikten piçliğe geçiş 101)

eskimeyecek, etkisi unutulmayacak bir anı olacaktır. fırsatı kaçırmayınız; kaçırdıysanız ağlamayınız.
erkek cinsinin üzerine yüklenmiş ağır yüklerden sadece birisidir. bu uygulamaya karşı çıkan erkekler toplum tarafından yalnızlaştırılmaya çalışılmış, dışlanmış ve hatta ötekileştirilmişlerdir. özellikle 19. yüzyılın ikinci yarısında bu baskıya dayanmayıp üzülerek söylüyorum ki hayatlarına son veren binlerce er kişisi olmuştur. uzun bir zaman sonra türkiye'nin mazbut bir kentinde dünya'ya gelecek olan yesilsapka bu insanlar için umut olacaktır. ama malesef giden canlar çoktan gitmiş nice fidanlar ziyan olmuştur. şaka bir yana çok fazla anlam yüklenildiğini düşündüğüm artık fazlasıyla klişeleşmiş olay.
kayserili olanları "üşüyosan benim ceketi satim sana" diyormuş swh
bir "sana sarılıp ceketin olayım" demek değildir.
bunu bugün ankara’da yapan varsa üzgünüm beyin ölümü gerçekleşmiştir.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim