Tıbbiyeli Radyo Yayında!

hoşlanmak

ilgi duyulan kişiye tatlı hisler beslemek.ilgili kişi aklınıza gelince gülümsemenize sebebiyet verir.ama aşk gibi aklınızı başınızdan almaz. bazen oluru vardır. bazen ise oluru yoktur. yine de güzel hissettirir.
tünelin ucu genellikle kötü yerlere çıkar. hoşlanma aşamasında kalmak, arkadaş kalmak çoğu zaman daha iyidir bence.
sternberg teorisi 'ne göre

biirisi ile aranızda duygusal yakınlık mevcut. yani sırlarınızı paylaştığınız, yakınlık hissettiğiniz birisi. ama aranızda tutku, cinsel uyarılma yok. karşınızdaki kişi fiziksel olarak çekici bulmazsınız, ona yakınlık hissedip, onunla çoğu insanla paylaşmaktan çekindiğiniz bilgilerinizi paylaşırsınız.
karşındaki kişinin gözlerinden gelen dalga boyunun, sesinde kimsede bulunmayan bir frekansın olduğunu hissettiğin kişiyi gördüğünde veya duyduğunda gelen anlamsızca gülümseme hissi.

üç aydır birine karşı hissettiğim bir duyguydu ki en son hissedeli beş yıl olmuş. evet dün de karşımdaki kişiden tarafından reddedilip üzülmeme neden olan bir duygudur hoşlanma. sadece tanışmak isterdim.
benim bir başkasına karşı hissettiğim ama başkalarının bana karşı hissedemediği bir duygu durumu... daha fazla yazmak istemiyorum.

içerik kuralları - iletişim