İlgi duyulan kişiye tatlı hisler beslemek.ilgili kişi aklınıza gelince gülümsemenize sebebiyet verir.ama aşk gibi aklınızı başınızdan almaz. Bazen oluru vardır. Bazen ise oluru yoktur. Yine de güzel hissettirir.
Tünelin ucu genellikle kötü yerlere çıkar. Hoşlanma aşamasında kalmak, arkadaş kalmak çoğu zaman daha iyidir bence.
sternberg teorisi 'ne göreBiirisi ile aranızda duygusal yakınlık mevcut. Yani sırlarınızı paylaştığınız, yakınlık hissettiğiniz birisi. Ama aranızda tutku, cinsel uyarılma yok. Karşınızdaki kişi fiziksel olarak çekici bulmazsınız, ona yakınlık hissedip, onunla çoğu insanla paylaşmaktan çekindiğiniz bilgilerinizi paylaşırsınız.
karşındaki kişinin gözlerinden gelen dalga boyunun, sesinde kimsede bulunmayan bir frekansın olduğunu hissettiğin kişiyi gördüğünde veya duyduğunda gelen anlamsızca gülümseme hissi.üç aydır birine karşı hissettiğim bir duyguydu ki en son hissedeli beş yıl olmuş. evet dün de karşımdaki kişiden tarafından reddedilip üzülmeme neden olan bir duygudur hoşlanma. sadece tanışmak isterdim.
Hoşlanma aşamasında geri dönüş yapıp hisleri silebiliyorsun ama yok. Daha ilerisi geri dönüşü olmayan yol. Bir bakıyorsun fotoğraflarına bakıyorsun, her fırsatta onu düşünüyorsun falan. Birisine sevdalanmadan önceki son dönemeç. Hazır bu noktadayken vazgeçin sonra kafa kalmıyor.
Edit: Zamanla sevgi körelebiliyormuş, büyük konuşmuşum ya da gerçekten sevmemişim.
Benim bir başkasına karşı hissettiğim ama başkalarının bana karşı hissedemediği bir duygu durumu... Daha fazla yazmak istemiyorum.