hukuk fakültesi

geçen yıllar itibariyle başladığım, ülkedeki kanun ve kanunsuzlukları öğrenip, ülkeme faydalı aileme hayırlı olmak için girdiğim okul. uzun yıllar boyunca hayalim. lisede son ana kadar sayısalcı olup eczacı veya dişçi olmamı isteyen annemin bile pes edip uğruna edebiyat dersi aldırdığı fakülte. neden? çünkü ben seviyorum. canım annem.

tanım: hukukun doğuş ve gelişiminden başlayıp türk hukuk tarihi ile devam eden, ponçik arkadaşlar edindiğim hacerciğim selam güzel fakülte. çocukluk hayalim, bir diğer kimliğim.

*ha bu arada burada ne arıyorsun yazanlar için, duydum ki haksızlık yapıyormuşsunuz bi geleyim dedim hukukçu kişiliğimle. bazı başlıkları sizin için açtım umarım okur ve anlarsınız, esen kalın
"yerlere kağıt atmayın, hukuk öğrencileri onları not sanıp okuyorlar." sözü ile hem tebessüm ettiren hemde belamı veren bölümün fakültesi. (bkz: platonik aşk)
yapılan bir araştırmaya göre öğrencilerinden birisiyle herhangi bir konuda konuşuyorsanız, muhattabınızdan 9 saniye içerisinde "hukuk okuyorum" lafını duyacağınız fakülte. ben de en büyük egoyu bizde sanırdım..
türkiye'de geçerliliğini yitirmiş olan fakültelerdir daha komiği bu fakültelerin öğrencileri kendi bölümlerini tıpla kıyaslamakta behis görmezler.kimse yanlış anlamasın ama bu ülkede tıp hukuktan 50 sene ilerde saçma sapan kıyaslarınızdan vazgeçin pls
büyük kısmının gereksiz bir havaları var birbirlerine avukat diyip duruyorlar. next level hakim, next level savcı vs. allah ıslah etsin ne diyim. öte yandan hakkını vererek okuyan da var tabi.
100bininci olup ortalama alti bi okulda okuyup 3bininci olup turkiyenin en iyi okullarindan birinde(ankara hukuk) okuyandan daha cok egosu olani da gordu bu gozler.
vakti zamanında edebiyat sınavına da giren çoğu tıpçının kazanabildiği fakültedir.
zamanında beni tıp okumaktan neredeyse vazgeçirecek fakültedir. tıp iyidir iyi
tıp fakültesinin edebiyat içerikli bir benzeri gibi görülen çok zor diye anılan ancak koca ankara üniversitesinde dahi devam zorunluluğu olmayan bölüm.

içerik kuralları - iletişim