Tıbbiyeli Radyo Yayında!

hüseyin ayılmazer

bir zamanlar antalya'da acil tıp uzmanı olarak çalışan doktor abimiz. hepimizin abisi sayılır neredeyse. dün sabah vefat etmiş. hem de tedavi gördüğü ve kalacak yeri olmadığı için bahçesinde yattığı manisa devlet hastanesi'nde, bir bankta yatarken. cilt kanseri nedeniyle tedavi görüyormuş ve sağlık sorunları nedeniyle iki üç yıldır çalışmıyormuş. gerçekten büyük dram. kendi yakınım vefat etmiş kadar üzüldüm ve detayları öğrenirken yaşadığı çaresizliği fazlasıyla hissettim. mekanı cennet olsun.

kendisine sahip çıkılmadığı için öncelikle hepimize ve daha fazlasıyla tıp camiasına, ttb'ye, diğer stklara yazıklar olsun diyorum...


https://www.haberturk.com/tip-uzmani-hastane-bahcesinde-olu-bulundu-2103349
haberi okuyunca kendim başta olmak üzere meslektaşlarımdan utandığım vefat haberi.

hiç mi bir kişi bu durumun farkına varmadı. bireysel çabalamadı mı hadi bir derneğe haber vermedi ki acil tıp uzmanı imiş. sürekli çalıştıklarını vurgulayan acil tıp dernekleri var hiç mi birinin haberi olmadı meslektaşlarının durumundan.

böyle bir durumdan nasıl haberimiz olmadı, nasıl hastane bahçesinde vefat etmesine izin verdik, son günlerini refah içinde geçiremedi. biz doktorlardan bir bok olmaz iyice anlıyorum.

ancak sosyal medya gruplarında yediklerinin, içtiklerinin, sıçtıklarının fotoğraflarını paylaşsınlar ya da twitter başında klavye delikanlılığı yapsınlar. tek fonksiyon bu dayanışma adına.

not: doktor olmadığı söyleniyor sosyal medyada. her koşulda duygularım değişmeyecek.
kesin bilgi olmamakla beraber doktor olmadığı felan söyleniyor.hem manisa'dan hem antalya'dan doğrulama haberleri geliyor.kim ve ne olursa olsun utanç verici bir durumdur insanligimiz adına

içerik kuralları - iletişim