hüseyin oflaz – Tıbbiyeli Sözlük
Kendisiyle tanışma şerefine nail olamadigim ancak uzun zamandır sosyal medya aracılığıyla takip ettiğim, camiamizda benzerine çok nadir rastlanan yardimsever profesör. kardiyolojiye ilginizi artıran sevdiren, bunun yanında belki de en önemlisi paylaştığı vakalarla size ufuk açan ve tıbbın bir sanat olduğunu size hatırlatan bu hocamız sağolsun ki renal arter embolisine bağlı bir renal infarkt hastasını onun büyük yardımıyla kaçırmamış oldum. (Gerçi sevkedilen yerdeki doktorumuz tanıyı beğenmemiş olacak ki herhangi bir görüntüleme tetkiki yapmamayı tercih etti. Sonrasında konu aydınlatıldı.) Neyse bu başka bir konu.Değerini bilin çapalılar. Eminim biliyorsunuz zaten.
istanbul tıp fakültesinin değerli kardiyoloji hocalarından. her ne kadar hızlı konuşması ve sıcakkanlılığıyla başlarda karadenizli zannetsem de adanalıdır. öğrencilerini çok seven ve onlar için her türlü fedakarlığı yapabilecek babayiğit bir adamdır.ders anlatırken sürekli kullandığı"tamam mı?" sözü ile bana istemsizce sürekli "tamam hocam" dedirtmektedir. B-blokerlere afinitesi vardır.

4. sınıf kardiyoloji sözlüsünde hocanın 5 saniyede özetlediği ve benim sadece hastanın yaşını ve ekgde bazı derivasyonlarda st depresyonu olduğunu duyduğum hastaya nonst mi gibi yaklaşmam (bkz:posterior mi) ve akabininde başka bi soruda b-bloker vermemem üzerine şartelleri atmış ve beni bırakma noktasına gelmiştir. neyse ki ceza nöbeti tutarak paçayı kurtarmışımdır.*
Takip ediyorum çok sağlam bir doktor. Zevkle okuyorum yazılarını. Türkiyede mesleğini bu kadar seven eğitime önem veren akademisyen maalesef pek yok.