beni dövdüler abi” dediğin zaman seni pezevenklerin elinden aldım.

Hala görünce gülerim
yıldız tilbeyle pezevenklerin elinden almalı tartışmalarında egosuna yenik düşmüş buram buram bencillik kokmuştur.Yıldız tilbenin tavrı harika ve tam yerindedir.

Harika ses,müzik ona söz yok.

Beni dövdüler ben de aslanlar gibi evime gittim*
Mermiye kafa atan adamdır

En sevdiğim film sahneleri yerden ördek yürüyüşü ile gizli gizli aldığı sigarayı güzelce içmesi bir de meyhaneye gidecek para bulup da oğluna flüt alacak parayı bulamamış olması ve bunun verdiği ıstırap ile kaç para be bi flüt,oğluna bi flüt alamayan adama adam mı denir be faik baba sahneleridir.
ünlü opera sanatçısı luciano pavarotti, ibrahim tatlıses'in benzersiz bir ciğerinin olduğunu söylemiştir. bana sorarsanız batı müziğinde biraz eğitimle çok çok iyi olabilirdi. [https://www.youtube.com/watch?v=yOp8jNJC8jY ~ şunun] gibi
`şanlıurfa` doğumludur. her ne kadar `kürt` kökenli bilinse de babası arap, annesi türktür. 2011 yılında silahlı saldırıya uğramış, başından ağır yaralanmasına rağmen az bir sekelle yaşamını sürdürmektedir.farklı zamanlarda birlikte olduğu dört eşinden altı çocuğu bulunmaktadır.aynı zamanda (bkz:ido tatlıses)
sesinin ayrı, şahsiyetinin ayrı değerlendirilmesi gereken şahıslardan biridir benim gözümde...

sesine diyecek yok ama şahsiyeti(!) bence ona da diyecek birşey yok