içinde bir boşluk oluşması

23 notluk stajın 18 notunu son 1.5 güne bırakmış bir insan olarak içimde oluşan boşluk. calismaya kolaylarından başlayıp zor notları sona bırakmak birazdan oluşacak çarpıntılarımın sebebidir. başım fena, gözüm kapanıyor, midem bi değişik galiba dilim varmıyor ama bu sefer sıçramak zor olacak gibi
murathan mungan şöyle der:

"...
o boşluk dolar elbet, yaralar kabuk bağlar, sızılar diner, acılar dibe
çöker.
hayatta sevinilecek şeyler yeniden fark edilir.
bir yerlerden bulunup yeni mutluluklar edinilir.
o boşluk doldu sanırsınız
oysa o boşluğu dolduran eksilmenizdir.
..."
bir kere açıldı mı zordur o boşluğun kapanması.

yalnızlık, hayal kırıklığı, ümitsizlik.... bunlar yüzünden açılır o boşluk

zor ama gerçek bi boşluktur. an gelir o boşluk doldu zannedersin. boşluk dolunca tekrar açılmaz diye düşünüyorsün. hiç açılmayacakmış gibidir çünkü. ama o boşluk biranda açılır hemde güzel açılır. neye uğradığını şaşırırsın, ne yapacağını bilemezsin, agresifleşirsin, herkese sataşmak istersin.

ama o boşluk daha hiç kapanmamak üzere açılmıştır, ne yaparsan yap, boşuna yaptığını anladığında sakinleşmeye başlarsın. ve her şey için artık çok geçtir.
şu an yüksek ateşten yaşadığım his. ateş size yalnızca üşüdüğünüzü hissettiriyor, diğer tüm sorunları düşünmenize fırsat vermiyor. kafanızda kocaman bir boşluk, farklı bir his. *
benim için her zaman içimde olan histir. uzun süredir o boşluk hissi içimde. hayatın anlamsızlığı üzerine uzun uzun düşündüğümden dolayı hiçbir zaman da geçmeyecek histir ayrıca. ama ben bu hissin yer yer insana lazım olduğu kanısındayım. yoksa hayat için fazla hırslı davranabilirdim en azından onu engelliyor ve bana yarar sağlıyor.
genelde kahvaltıyı takiben olan durumdur.
ya içinden bir şey eksildiğine ya da içinin büyüdüğüne delalet eder.
demek ki içinizde kavitasyon yapan bir enfeksiyon var.
enfeksiyonu tedavi etmek lazım.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim