içinizi dökme defteri

  • /
  • 12
bir şeye kızdım ve her şeyi bıraktım. bir kaç gündür hiçbir şey yapmıyorum. beni ayağa kaldıracak isteğin gelmesini bekliyorum. o da kötü işte boş zamanım boşa gidiyor. şarkı dinleyip film izliyorum. sanki tatildeyim. rahatlığa bakın. insanlar çalışıyor çabalıyor. ben de hayata dönmeye çalışıyorum. ha döndüm ha dönecem bakalım. bugün dönerim diye düşünüyordum. olmadı. akşam aklım başıma gelir belki.
bayramlardan nefret eder oldum. akrabalarımızla biraraya geldiğimiz tek zaman bayramlar oldu artık. ama sülalenin ilk ve tek avukat ve doktoru bizim evden çıktığı için bir çekememezlik durumu var tabi. her sözümüzden hareketimizden hiç olmayacak bir anlam çıkarıyorlar e normal olarak aile içi huzurumuzu da bozuyorlar. her bayram aynı tartışmaları yaşamaktan çok sıkıldım
insanlar için beklentiye giriyorum. sonrasinda verdiğim değeri karşıdan görmeyince üzülen ben oluyorum. her seferinde bu sefer yapmayacağım böyle diyip tekrar başa dönüyorum.
ders çalışmaya kurban olayım. çalışmak ne zor işmiş.
yaz bitiyor sözlük, hem okulun ağırlığı hem de sevgilimle tekrar gurbete düşeceğimizin hüznü üstüme çöktükçe çöküyor. bu sene de bunların altında ezilmeden bi sonraki yaza varabilirim inşallah sözlük...
bombayı bıraktım. umarım elimde patlamaz.
lütfen bir mucize olsun.. lütfen.. lütfen.. lütfen..
çok da büyük değilmiş hayalleri ama tek istikrarı hayalleriymiş.. severmiş çevresindeki herkesi ama bazen çok kızarmış onlara "her şey çok farklı olabilirdi" diye düşünürken,sonra ufacık da kırsa onları hemen üzülürmüş.. büyülü cümlelere, büyülü kitaplara inanırmış; 2 güzel kelime görse heyecanlanırmış fakat genelde yanılırmış.. bir dakikanın bile ne kadar uzun, değerli olduğunu bilir de harcarmış tüm vaktini geçici insanlara, boş işlere.. cesur değilmiş eskisi gibi,korkak da değilmiş de silinip gitmeyi yeğliyormuş artık nedense.. hayallerini severmiş ama bir inançla bir bağa sımsıkı tutunmak daha önemliymiş onun için.. ararmış neyi aradığını çok da bilmeden..bir söz kalmış aklında çünkü eskilerden: "aramakla bulunmaz ama bulanlar ancak arayanlardır."
selam, haftaya pratik dersleri başlayacak ve kocaman 300 kişilik amfide hiç arkadaşım yok. bu benim için sıkıntı değil bir şekilde idare ediyorum ama pratikte bildiğiniz üzere 10'ar kişilik gruplar oluyor ve bu sefer göze batıyorum ne yapacağımı bilmiyorum ama olsun her zaman bir yolunu buldum bundan sonra da bulurum. umarım.
  • /
  • 12

içerik kuralları - iletişim