Tıbbiyeli Radyo Yayında!

idam cezası istemeyen insan

ağzına kadar hümanizma batağına batmış, çiçek böcek sevici insandır.

îdam, suçun hakkıdır, haktır adâlettir, ahlâktır; insanlığa toprak ve su gibi gereklidir, ondan ayrılamaz. yok edilmesi gereken şey hümanizmadır, çiçek böcek edebiyatıdır, politik doğrucu insan haklarıdır, suça yaltaklık edenlerdir.
mükemmel bir adalet sistemi olmadığı müddetçe idam telafisi mümkün olmayan şeylere sebebiyet verebilir. ülkemizde idam olsaydı eğer en basitinden şu an suçsuz olduğu bilinen birçok ergenekon ve balyoz sanığı idam edilmiş olacaktı. bizim gibi sıradan ortadoğu halklarının çoğunlukta olduğu ülkelerde idam iktidarın, gücü elinde bulunduranların elindeki kamçıdan öteye gidemez.
"idam, kisinin sucundan kacisidir, onu cezalandirmaz." seklinde dusunuyor olabilir
victor hugo'nun eseri olan bir idam mahkumunun son gunu'nu okumus olabilir.
(bkz:bir idam mahkumunun son günü)
hakimlerin de birer insan olduğunu ve hata yapma ihtimallerinin olduğunu ya da suçluyu kurtaracak kadar işinin ehli olan avukatların varlığından haberdar olan insandır.
ülkemizin geçmişinde bütün idam suçlularının siyasi suçlulular olduğunu hatırlarsak pek mantıksız bir insan sayılmaz. siz zannediyor musunuz ki idam gelince şu an tutuklu bile yargılanmayan tecavüzcüler katiller tacizciler idam edilecek? fetöcü diye etiketledikleri insanları sorgusuz sualsiz idam edecekler.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim