idama karşı olan müslüman – Tıbbiyeli Sözlük
" Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır."bakara178)

Boş kümedir

Mantıksızdır

Olamayacak olandır

Zira idam allah'ın haksız yere cana kıyanlara verilmesini emrettiği bir cezadır.

Tabi ki allah'a karşı çıkıp müslüman olduğunu sananlar olacaktır

Allah nerden bilebilirdi ki idamın işe yaramayacak olduğunu!!!
ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi şeklinde ifade edilebilecek prototip.

Allah'a inandığından şüphem yoktur ancak ona iman etmediği kesindir.öyle olmasa yaratıcı olduğuna iman ettiğin tanrının emrine ne diye karşı çıkıyorsun.

Böyle olunca ne ahirette ne dünyada tutarlı olabilmiş değildir.
malign delisi olmuş

sözlükte bu derece gayrimüslim olduğundan habersizdim ilginç olmuş

umarım malignleyenler +spoiler yazan yere basmayı akıl edebiliyordur
Daha önce sözlükte bir çok kez idam ile ilgili başlık açıldı ve onlarca entry girildi..

İdam cezasına karşı olan bir müslüman, bir çok saçmalığa inanıyorken bunun yanında en azından devletin geleceğine de inanıyordur. İnandığı tanrıdan daha somut bir kutsal olan türkiye cumhıriyeti devletini desteklemiştir.

#37124İdam hatalı bir cezalandırma yöntemdidir.. modern dünyada cezalar rehabilitasyon amacı ile uygulanmaktadır. Ömür boyu verilen cezalar bile suçlunun rehabilite olduğu görüldüğü vakit geri çevrilebilmektedir.Devlet yönetimi insanları korkutarak değil, onları hayata katarak yapılmaktadır ki korkutma politikaları orta çağda bitmiştir.. kişi antisosyal, psikopat, olsa bile devlet bu kişileri rehabilite edip topluma kazandırabilir.İşsiz bir üniversite mezununu düşünecek olursak bu kişinin yaklaşık yirmi yıllık eğitim masrafları için devlet on binlerce dolar harcamıştır. Ayrıca sağlık masrafları gibi yüksek harcamaya yol açan masrafları da devlet karşılamıştır..

Evet.. bu kişinin işleyeceği bir suç idam gibi bir yöntemle asla karşılık bulmamalıdır..

Bir çok gelişmiş ülke gibi devletimiz o ana kadar olan tüm masrafları vergi olarak geri almalıdır..

Ayrıca olaya tanrının bilmediği bir bilim olan nörofizyoloji ile yaklaşırsak kişi en ağır suçu işlese de suçsuzdur.. suçsuz birini idamla cezalandırmak.... tam bir canilik olur.(bkz:ambargo)

(bkz:rehabilitasyon)
Nörofizyolojiye göre suçsuzmuş pedofiliyi hamile anneye tecavüz edeni tecavüz edip yakanı nörofizyoloji falan aklayamaz.
Adaletin olmadığı veya belli bir zümrenin elinde tuttuğu bir sistemde idam sadece o zümrelerin infaz kolu olacaktır.
Idam'a değil, adaletin olmadığı toplumlarda idam'a karşı olan bir müslüman olarak benim gibilerin kastedilmiş olabileceği başlıktır. Bazı cezalar idam gerektirir. Ama adalete güven olması lazım.