ilk trafik kazası

1 haftalık suruculuk deneyimimle yasadigim olay. kucuk maddi hasarlarla atlatmama ragmen ellerim titredi sozluk. nasil tutanak tutulacagini bilmedigim icin kufrettim kendime. yasalari bilmemek sıkıntı.
sinirlerim bozulunca sabahtan muayene ettigim teyzenin agladigini hatirlayip huzunlendim bi de. ımmunsuprese bireydeki firsatci enfeksiyonlar gibi.
çok korkunç bir deneyimdir. ayrıca hala arabada telaşlı ve rahatsız olmama sebep olan şeydir kendileri. zamanla yok olması dileğimle...
aklıma geldikçe eridiğim olaylardan biri. hiç kimseye hiçbir şey olmadı ama olabilirdi. hastaydım o dönem, kafam yerinde cok fazla değildi. uzun süren halsizliğim vardı ama geçmeye başlamıştı. küçük kardeşimin ödevi varmış, toparlanmaya ve bir şeyler yemeye başlamamın mutluluğuyla dedim ki gel seni migrosa götüreyim çim adam mı alacaktık öyle bir şeydi. * yakındı da zaten market. evin hemen önünde dörtlü bir yol var, soldan gelen arabayı görmemişim ki böyle bir dikkatsizlik olamaz. ben diğer tarafa dönecekken bir anda tekerlek kayması sesi geldi, resmen adam kaza yapmamak için direksiyonu kırdı, sonra allahtan toparladı biraz ilerde durdu. ama orada fena bir kaza yaşanabilirdi. adam indi arabadan bir sövüyor bir şeyler söylüyor bağırıyor. benim bacaklarim titriyor arabanin az önce kaza yapmak uzere olduğunu görmüşüm. ön koltukta küçük kardeşim oturuyor, öyle kötü oldum ki. ne dediğini tam anlamadım adamın, o sırada kaza yapacak olmanin paniğiyle bacaklarım titremeye başlamıştı * sanıyorum ben hayatımda hiç bu kadar küfür yemedim sayın sözlük ahalisi * pencereyi açtım haklısınız, özür dilerim diyorum adam hala bağırıyor. haklı da. en son oralarda birkaç esnaf adamı sakinleştirdiler ben de çektim kenara biraz sakinleşmeye çalıştım. * kardeşim adama söyleniyor niye bağırdı o adam diye, bilmiyorum diyorum. biraz sakinleşip en sonunda vardık markete aldık çim adamı, daha sakin bir yoldan döndük. sonra olayları babam görmüş, allahtan kimseye bir şey söylemedi olay anneme ulaşmadan kapanmış oldu.* ama o olaydan sonra aylarca araba kullanamadim, korktum. bundan 4 yıl kadar önceydi tabi. hastalık, uykusuzluk, herhangi bir neden dolayısıyla dalgınlik bunlardan herhangi biri varken asla araba kullanmamayi o gün öğrendim.
130la edirne’de bariyer ardından 4 senelik ambargo şimdi yeni araçla parkta koyuyorum bi tane çöp konteynırına takla attırdım bir de dükkanın birine kafalamasına daldım yani son saniyede dalmaktan caydım
ilk kazam zincirlemeydi.zincirleme kazanın tadı başka oluyor.görüyorsunuz öndeki araçlar birbirine vuruyor ,asılıyorsunuz frene o 1 2 saniye sanki oluyor saatler.kayıyorsunuz kayıyorsunuz kayıyorsunuz veee baam .göz göre göre vuruyorsunuz.tam bi hasiktir çekecekken bi baam daha. size de vurdular.bu kazanın en kötü özelliği kazaya sebep olan ilk aracın bana arkadan vurdunuz benim aracımı yaptırın demesi.onun dışındaki tüm araçlar birbirine vurduğu için diğer kazalardaki gibi sen vurdun ben vurdum olmuyo uzlaşması kolay oluyor.ama işte o ilk araç....neyse kazanın her türlüsü kötüdür.
kötü olay. ben de 2 3 yıldır ehliyet sahibiyim ve trafik kazasındaki tek etken siz olmayınca, yani karşıdakinin hatasından dolayı da siz zarar görebileceğiniz için kötü durum. ben şu ana kadar bi yere vurup çizmedim neyse ki. bir de babamın bu konuda önemli bi sözü vardır ki demeden edemem: "trafik kazalarının %90ı aynalarını kontrol etmemekten olur." dikkat!
çoğunlukla “ben oldum artık, benden iyi şoför yok dünyada” duygusunun hissedildiği, kendine güvenin zirve olduğu bir anda yapılır.

ufak tefek tıklamaları saymazsak -park manevrasında duvara değdirmek mesela- benim de ilk kazam kardeşimle markete giderken yaşandı. ben park yerine girecekken arkadan gelen vahşi trafikten korkup park halindeki araca sürterek girdim parka.

yaşımız küçük, babama söyleyip canını sıkmaktan da çekinince adama kırdığım fara bedelen 100₺ bırakıp gittim. şimdi, dört senedir sağ iki kapıdaki 2cm derinliğindeki göçüklü çizikle o kazanın hatırası; her arabaya bindiğimde yeniden canlanıyor zihnimde.

edit: imla ve anlatım bozukluğu düzeltmeleri. malum, mobilde yazmak pek kolay değil.

içerik kuralları - iletişim