an itibariyle cnntürk'ün tarafsız bölge programında konuşan eski genelkurmay başkanı. ahmet hakan'a "siz nerde yaptınız askerliğinizi?" sorusunu sorarak gaf yapmış kişidir. gaf yaptığını ahmet hakan'ın şok olmasıyla farkettim. google'dan bakınca uyandım.
Bir askerin ne kadar bilgili, mantıklı, diksiyonu düzgün olabileceğini bu akşam bizlere göstermiş eski genel kurmay başkanı. Karşısında yılların gazetecisi ahmet hakan'ın bütün antitezlerini çürütmüş, yeri gelmiş onun yerine kendine soru sorup beni ekran başında kahkahalara boğmuştur.

Paşa bu akşam askeri liselerin neden kapatılmaması gerektiğini tane tane anlatırken program başbakanın ulusa sesleniş konuşması ile bölünmüş, aradaki bariz kalite farkı ilginç bir şekilde izleyiciye yansımıştır.

Niye bölünür ki böyle bir program? Ulusa seslenişin canlı yayınlanma gibi bir zorunluluğu mu var? Neyse hikmetine çok da şeyapmamak lazım. Kafayı sıyırırız alimallah.
Yıllarca boşu boşuna yargılanan,kendisine kumpas kurulan ve sonucunda tutuklanan eski genel kurmay başkanı. Kendisine kumpas kurulan dava hakkinda "ben bu davanın savcısıyım!" Diyen Recep Tayyip Erdoğana hicbir kin beslemeden,cemaatle mucadele konusunda da recep tayyip erdoganin hakli oldugunu söylemekten cekinmeyen hakiki mantık adamı.Laikligi icine sindirmis bunyeler farklı oluyor,bunun en buyuk örnekleri laik,elit yetişmiş paşalardır.