ingilizce tıp eğitimi

türkçe okuyan ingilizce okuyandan iyidir veya kötüdür tartışması kadar gereksiz bir muhabbet bilmiyorum, insan kendini eğittiği kadardır fakat konunuz dahilinde edindiğiniz türkçe kaynaklar ve websiteleri ihtiyacınızı karşılayamıyorsa ve yabancı kaynaklara bakmanız şartsa (ki şu yüzyılda şart) aciliyetle o kaynakları rahat anlayabilmek gerekir, aksi taktirde kısıtlı bir alan içerisinde bilim araştırmak az malzemeyle çok malzemeli bir menü çıkarmaya çalışmak gibidir, tadı tuzu eksik kalır, istenilen sonuç alınamaz.
fakültede okurken hep şikayet ettiğim, neden ingilizce tıp seçtim diye kendi kendime hep söylendiğim eğitim tarzıdır. şimdi ise "iyi ki" diyorum.
adam gibi ingilizce ders anlatabilen hocalar mevcut değil ise çok sakıncalı bir durumdur çünkü bu ya yarım yamalak bilgiyle günü kurtarmak ya da öğrenmek için ekstra çalışmak demektir, ama anlatabilen hoca var ise o zaman tadından yenmez... (tabi kliniğe ilk geçişteki bocalama evresini saymazsak)
çoğu avrupada ülkesinde ana dilde eğitim yapılırken gereksiz olan eğitimdir. belki literatür eğitimi verilebilir anlarım ancak tüm eğitimi ingilizce vermeye çalışmak saçmalıktan başka birşey değildir.
ingilizce bilmeyen doktor ameledir
(en azından kendi sahasında iki kelam edecek denileni anlayacak kadar bilmeli bu da zor değildir)
ingilizce artık en az türkçe kadar gereklidir.
bunu ister fakültede öğrenin ister kursta ama mutlaka öğrenin.
ancak hiç ingilizceniz yoksa ingilizce tıp yazayım nasılsa öğrenirim demeyin, fakülte zulum yuvasına dönüşebilir.
ayrıca nasılsa terimler latince gibi saçma bir düşünceye girmeyin.
youtube dan osmosis med lecture yazın oradan rastgele videoları izlemeye çalışın.
latince terimlerle ingilizce anlatılan videoyu anlayabilecek misiniz çok bilmiş dostlarım ?

içerik kuralları - iletişim