insanın kalbinin sesini dinlediğinde olabilecekler – Tıbbiyeli Sözlük
"kalbinizin sesini dinlerseniz kendinizi 1100 rakımda bir köy okulunun duvarını boyarken bulursunuz.

ya da ağaçların dans ettiği bir çocuk oyununu soluksuz izlersiniz.

sadece insanları değil fındığı da yuva sahibi yapmaya çalışırsınız.

Kalbinizin sesini dinlerseniz hayalleri küçük yürekleri büyük insanlarla tanışırsınız."

(bkz:haluk bilginer)
Bazen iyi şeyler de olmayabilir, mesela ailesine zulmeden alkolik üst komşuyu morga paketleyebilirsiniz. Ya da metroda hamile kadına yer vermeyen en yakın adamın karnına iki tekme atabilirsiniz. Sokakta çoluk çocuk dilenen Suriyeli kadını fırçalayan adamın gözünü patlatabilirsiniz.

Not : hak etmiyorlar mı aga?
kalbim ve aklım her zaman kavga içinde olmuş,hiç bir zaman ortak bir karara varamamıştır.ne mantığımın aldığını kalbim kabul etti ne de kalbimin haykırışları mantığıma uydu.mantığımın haklı olduğunun farkına vardığım halde kalbimin sesi daha gür çıkmıştır her zaman.kalbimin beni çoğunlukla hoş olmayan şeylere sürüklediğinin de farkındaydım ama hep onun peşinden gittim.şimdi yine kalbimin sesini dinledim sonucu ne olursa olsun.bekleyip göreceğim.eğer yine hüsrana uğrarsam bir dahaki sefere onun sesini dinlemicem.(büyük ihtimalle yine dinleyeceğim kimi kandırıyorum ki)
Kalbimin sesini dinlemeyi bıraktığımdan beri daha huzurlu daha mutlu yaşıyorum. Soğuk birisi değilim elbet, duygularımı beynimde yaşıyorum. Böylece mantık süzgecinden geçenler kalıyor sadece.
günler geçiyor ve kalbim konuşmayı uutuyor. modern hayat kalbimi bir köşeye çekiyor ve sadece düşünerek hareket etmeye neden oluyor. sürekli hırs veriyor. nefreti aşılamaya çalışıyor. yine de direniyorum ama fark etmeden neler yaptı bana kim bilir. umarım geri uyanır kalbim.