insanların zayıflıkları – Tıbbiyeli Sözlük
İnançlarıdır. Bir de kendisinin tamamen haklı olduğunu sanıp senide o yöne çekmeye çalışıyorsa çok fena. Burada bahsettiğim sadece din değil her anlamda inanç zayıflıktır.
duygularıdır. hem zayıflığıdır hem de insanı insan yapan şeydir. yani ne duygularla oluyor ne de duygular olmadan
Tamahkarlıklarıdır. Yani güce, şöhrete, paraya açgözlüdürler.

Nitekim isildur yüzüğü ele geçirdiğinde hüküm dağı'nın derinliklerine göndermek yerine ona sahip olmaya çalışmıştır. Sırf bu yüzden nice elfler miğfer dibi'nde şehit düşmüş, nice cüceler ne idüğü belirsiz balrog tarafından katledilmiştir. Diri diri yakılan entler, aç susuz yollarda telef olan hobitçikler hep bu insanoğlunun zayıflığının eseridir.
İnsanların önem verdiği,önemsediği şey,şeylerdi.nefistir.paradır,ailedir.aşktır.önemli olan nedir biliyor musun aga.biri sana vurdu mu gülüp diğer yanağını da uzatacaksın.yere mi düştün aga? Üstüne mi basıyorlar? Jon snow daha da basın lan diyeceksiniz bi şey hissetmiyorum.insanlara güçlü gösterin kendinizi ki en kolay kısım budur aga inan.en zoru kendinle verdiğin savaştır.ruhunun hastalığıdır,aç gözlülüğündür.ruhunu arındırırsan,elindekilerin kıymetini anlarsan,hayatının farkına varıp haline şükredersen olay biter.mutlusundur artık.bir hırsın olmaz,ruhun sağlıklı hatta huzurludur.benden bu kadar aga,zayıflıklarımla biraz daha savaşayım.öpüyorum hepizi sözlük efendileri.
Hayatta öncelik vermem gereken şeyleri doğru sıralayamamamdır

İnanç ise güç aldığım şeyler arasındadır
Vazgeçemeyecekleri imgelerdir.vazgeçmekle aynı cümle içerisinde kullanmaya cesaret bile edemedikleri şeylerdir.

(bkz:zaaf)
Her insanda olan fakat herkese gösterilmemesi gerekendir.Zayıf notlarınızı hak etmeyen kişilere gösterirseniz direkt o noktaya oynarlar.aman dikkat!
yukarıdaki 13 entry ile aslında çoğu zayıflık söylenmiş.

ama bence en büyük zayıflık insanın kendini sınırlandırmasıdır.

düşünce, söylem, hareket, kişi, eğitim vs vskendimizi sınırlandırdığımız her şey için artık bir zayıflık noktası oluşturmuş olmaz mıyız?

sonra bu zayıflıklarımız için bir karşı duruş geliştirmeye çalışıyoruz.yani kendimizi sınırlandırarak zayıflık üretiyoruz ve yine kendimize karşı duruş geliştiriyoruz. olan bize oluyor en nihayetinde.