internet bağımlılığı – Tıbbiyeli Sözlük
Kablolara bağlı yaşamamıza neden olan modern hastalık. Yan etkileri arasında boyun fıtığı, gözlerde bozukluk,asosyallik,insomnia görülmektedir.
artık bu durum da bağımlılık tiplerinden biri olarak tanımlanıp, yeşilay broşürlerinde yer alıyor.şuan sadece gencleri değil, gördüğüm o ki 30 yıl önce televizyon nedir bilmeyen 60 yaşındaki amcalar şimdi telefondan paylaşımlarının beğeni sayısını hesaplıyor.Küçük bir özeleştiri yapacak olursak; acaba kendimizi bu sözlük olayına fazla kaptırıp, herşeyi çok mu ciddiye alıyoruz?Yoksa bizde mi bağımlıyız?
genellikle manevi olarak zayifladigimiz durumlarda veya üzüldügumuz anlarda başlıyor bu bağımlılıklar.bazen bir oyun,bazen sosyal medya... şimdi de sözlük. ben bagimliliklarimi engelleyemiyorum. bu nedenle tek ve kesin çözümüm eğer bir hesap varsa kapatmak,oyun varsa silmek. sanırım yakın zamanlarda da sözlük hesabimi kapatacagim eger kapatilabilen bir sey ise.

zaman kıymetli, ömür sermayesi tükeniyor.
hatırladığım kadarıyla yapılan araştırmaların gösterdiği netice olarak,

internet bağımlılığının beyinde yarattığı durum uyuşturucu bağımlılığı ile eş

yani bu demek oluyor ki yeni nesil uyuşturucumuz `internet`
Sosyal ve entelektüel aktiviteyi düşüren, zamandan çalan, uyku ve beslenme düzenini bozan, hayattan zevk alamaz hale getiren ciddi bir sorundur.Telefonunu günde kaç defa şarj ettiğini bilmez internet bağımlısı, ileri dönemde prize bağlı yaşar. (bkz:ben değil bir arkadaşım)