internetten bakmıştım – Tıbbiyeli Sözlük
poliklinik doktoru için kırmızı alarm anlamına gelen, hasta ve/veya hasta yakını tarafından söylenilen korkunç cümle. bu cümleyi duyduktan sonra tıbbi eğitimi olmayan birinin sizinle kafa tutacağı anlar çok yakındır.
toplumun içindeki eğitimli cahillerin -genellikle yanlış ya da yarım eğitilmiş- kullandığı anlarda çevresindekilere ter döktüren cümle.
ne idüğü belirsiz para kazanmak amaçlı açılan sitelerden kafalarına uygun gelen bilgi(!) birikimleri ile doktorun karşısına dikilen, elinden telefonu düşürmeyen hasta ve hasta yakını güruhunun sıkça kullandığı söz.internetten okuduğu yazılar ile kolesterol düşürücü ilaçları zararlı olduğu için kullanmadığını söyleyen, koroner stenti tromboze olan ilahiyat fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışan hastaya "internette her okuduğuna inanacaksan allah'ın olmadığına dair yazılar var ona da inan o zaman" diyen hoca kendi silahı ile hastayı vurmuş, hazır cevaplılığı ile de hayranlığımı kazanmıştır. tabi ki hasta da ilacı kullanmaya ikna olmuştur.
SAĞLIK PROFeSYONELLERİYLE BİRLİKTE HEMEN HEMEN HER SEKTÖRÜN DERT YANDIĞI, GENELLİKLE MUHATTABINA DUYDUĞU AĞIR GÜVENSİZLİĞİN SONUCUDUR. SADECE BİZE HAS OLDUĞUNU DÜŞÜNMEYİN.

araç şanzıman arızası nedeniyle sanayide takılırken müşterilerin ustaya sürekli internetteki okuduklarından bahsetmesi çok da bize özgü bir durum olmadığını hissetirdi bana açıkçası.

ayrıca yeri gelmişken

(bkz:kronik dsg şanzıman sorunları)