intihar yöntemleri

"hissedilecek acı yüzdesi nedir hocam?" diye radyoda tartışmış olduğumuz başlık
whatsappta çevrimiçi oluşunu izlemek.
ölüm süresi : 5 - 7saat
hissedeceğiniz acı oranı : %95
sürenin sonralarına doğru akciğerlerden gelen yanık kokusu ile bitiriş.
mangal yakilip bir güzel ziyafet çekilir
sonrasında eğlenilir stres atılır
mutlu bir şekilde odaya girilir
mangal közü içeri alınır
kapı pencere kapatılarak uyunur
sabaha tertemiz ölüsünüz
acı yok kan yok
(bkz: abiler bakınız su yok sabun yok)
nefes tutmak değildir kesinlikle. tuttuktan birkaç saniye sonra hığaaaa diye nefes alıyosun istemsizce, yoksa öleceksin manyak mısın..
onu bunu bilmem de üç beş parol içip te intihar etmeye kalkmayın, biraz okuyun araştırın, yakalanırsanız da o nazogastrik takılır itiraz etmeyin
müslüm gürses, yıldız tilbe, sezen aksu, orhan gencebay ve ferdi tayfur dinlemektir.
bu başlığı her gördüğümde çok öfkeleniyorum. burada yöntemlerle ilgili detay verenlerin `werther etkisi`nden haberinin olmadığını varsaymak istiyorum. eğer var da yazıyorsa yazık.
werther etkisi intiharın bulaşıcı olduğunu söyler. yapılan araştırmalarda görülmüş ki ne zaman bir ünlü intihar etse ve bu haber medyada yankı uyandırsa sonraki aylarda her zaman intihar oranları daha da artmış. ve başka çalışmalarda da zaten kesin olarak kanıtlanmış ki ailesinde/yakınında intihar eden birisi olduğunda diğer bireylerin intihar etme riski artıyor. bu araştırmaların sonucu böyle olunca demişler ki acaba medyada verilen intiharın detayıyla da ilişkisi var mı bu oranların? araştırmışlar ve evet var! demek ki neymiş, detay verince intiharı düşünen bir insanı yüreklendirebiliyormuşsunuz, demek ki neymiş bunalımda olan insanın ölümüne ortak olabilirmişsiniz ve her bilginizi her yerde paylaşmamalıymışsınız!
araştırmadım değil. ama anamı babamı arkamdan ağlatmak istemediğimden cesaret edemedim. sonuçta hiçbir acı evlat acısıyla kıyaslanamaz ve onlara bunu yapmaya hakkım yok.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim