intihar sosyolojik olarak değerlendirilip önüne geçilmesi gereken toplumsal bir problemdir.
Çok üzücü bir olaydır. Kuzenim intihar teşebbüsünde bulunmuştu 2-3 sene önce,o da tıbbiyeliydi. Şu an yatalak ve kör. İçtiği bir kutu hap beyninde ödeme neden oldu. Şu an onu hatırladım. Üzgünüm.
Sonucunda ölüm varsa intihar etmeye karar verilen an kadar güzel bir an yoktur.Hayatında hiçbir kararı hür iradesiyle vermediğini düşünen bir insanın verdiği karar anında hissettiği duyguyu başka hiçbir şey veremez.Bu sefer özgürüm bu sefer vazgeçtim bu sefer kaybedecek hiçbir şeyim yok ve bu sefer sonunda evrene karışıp toz olacağım,her yerinde olacağım evrenin.Belki de tanrısallaşacağım evrenin her parçası gibi.Bu düşüncelerle boğuşurken huzur her bir yanınızı sarar,başarırsanız huzura erersiniz vazgeçerseniz de tatmış olursunuz.Ama intihara teşebbüs edip ölmemek çok çok kötüdür, denemeyin yani :)
nedenleri arasında eskiden yaptığınıza çok pişman olduğunuz bir hareket, belki de hayatınızın akışını değiştirecek saniyelik bir hareket olabilir.
Aklıma Mehmet Pişkin'i getiren olay.

İntihar etmeden önce veda videosu yayınlamıştı kendisi hatırlıyorsanız.

Yanlış bir eylem olarak düşünsem de o adamın konuşmaları beni çok etkilemişti.Bu konuda görüşüm ise bence gerçek bir yaşama amacı bulmalı insan. Burada ki önemli detay gerçek olması.

Bireysel hayaller ile bir yere kadar. Güzel şeyler yapmalı insanlar.

Mesela aç kalan çocuklar için yaşamalı insan.

Hayvan hakları için. İnsanların hayvanlardan keyifleri için yararlanıp sonra da sokağa atmaması için yaşamalı insan.

Gerçekten bir şeylere dokunmalı insan.

Zamanında aklından geçirmiş ve hatta yapmış sayılır bir insan olarak bu sınırdan döndüğüm için çok mutluyum
Kişi için hayat bir anlam ifade etmediğinde ya da varlığını etkileyen kendince kötü olaylar hayatındaki iyiliği geçtiğinde verilen karar.

Bazen sadece bir düşünce olarak kalır bazen de eyleme dökülür.

Bu konu son zamanlarda dizilerde yoğun olarak işlenmeye başlamıştır.

(bkz:13 reasons why)
Zamanında depresyon sebebiyle her gün ölüm intihar fikriyle yaşamış biri olarak yadırganmaması gereken durumdur bence. Mantıklı ve sağlıklı bir düşünce şekli değil. Yargılamayıp yardım edin ruh sağlığı bozuk kişilere
Artık by pass geçen yollar var bende. Tavsiye eder miyim? Nilgün Marmara gibi insanları kaybedince evet tavsiye ederim. İntihar etmemenizi sağlayan by pass lar keşfedin. Hırs, seks, inanç, aile, bebek. Hiçbir şey alet olmamış olacak var olmanıza. Sadece başka varlar arasında var olacaksınız.