işçi çocuğu olmak

sonu genelde kötü biten hikayenin kahramanı olmaktır. erken yaşta hayata atılmak, ucuz işgücü olmak... ben ailemin tek çocuğuyum. yıllarca kardeşim olmadı diye üzüldüm ama bunun bir şans olduğunu düşünebiliyor musunuz? zor da olsa okudum ben. geldiğim yeri unutmadım, unutmam da.
garantici olmaktır. önüne iyi bir fırsat dahi çıksa dört defa dusunmektir. emegin para etmedigini, hayatin herkese karşı adil olmadigini ve kendi yağında kavrulmayi öğrenmiş olarak hayata atilmaktir. kötü müdür hayır iyidir. çünkü bir yandan da ayaklari yere saglam basmaktir.
kafamda direkt olarak işçisin sen işçi kal giy dedi tulumları şarkısını mırıldandıran başlık olmuş.


şaka maka işçi sınıfı önemlidir. emekçidir onlar.

şimdiden bir mayıs bayramlarını kutlarım.
belli bir mesai saati olmadığı için bazı zamanlar babanızı günlerce göremeyebilirsiniz. bu size onun kazancına daha sadık olmanız gerektiğini öğretir. daha iyi hesap yapmaya başlarsınız, size verilen harçlığı hafta sonuna kadar yetecek şekilde kullanırsınız. okulda arkadaşlarınızın yanında genelde tok olduğunuzu gösterirsiniz. iki taraflı fedakarlık olur, hem babanız hem siz. demem o ki erken yaşta olgunluk kazanırsınız. en önemlisi de ileride meslek sahibi olununca babanızı unutmamaktır. bir baba on evlada bakar da on evlat bir babaya bakamaz.
çok zordur çok. işçi babamın emeğinden öperim.
ulan amma duyar kasmışsınız ya.bu ülkede ufak bir azınlık dışında herkes sizin gibi benim gibi bizim gibi.bu ülkede pastayı birileri yerken analarımız babalarımız bizleri okutmak adam etmek için kendi hayatlarından feragat ettiler onların haklarını ödeyemeyiz.afedersiniz ama bu sisteme sokmak istiyorum ya da bu sistemin düzelmesini umut ediyorum
babanız anneniz okuyamadığı için sizi okuturlar.
sizinle okula gider sinavlariniza sizin kadar ozen gosterirler . el ustunde tutarlar sizi . okuyun diye canlarini verirler giymezler giydirirler . canım annem canım babam
babam işçi değildi ancak esnaftı ve çok borcu vardı.
özellikle lise zamanlarında zordur. annenin babanın mesleğini herkesten saklamaya çalışır, diğer arkadaşlarınla yarışırsın. yaş biraz büyüdüktem sonra da kendinden utanır, her şey için ailene teşekkür etmeye başlarsın. annemin ve babamın ellerinden öpüyorum. üç çocuğun üçünü de okutmayı başardılar.

içerik kuralları - iletişim