jean christophe grange – Tıbbiyeli Sözlük
Kurtlar imparatorluğu romanı türk tarihinin önemli gerçeklerini yansıtır. Şöyle söyleyeyim burada yazmış olsaydı o kitabı sonu Uğur Mumcu gibi olurdu. Filmi de çekilmiştir.
Romanlarını dehşetle okuduğum efsane yazar. Tipi de ürkütmüştür hep beni. En güzel kitabı şudur demek çok zor ama taş meclisi ve sisle gelen yolcu ha bi de koloninin yeri ayrıdır bende
Daha bugün aklıma düşen, "kimse senin yerini tutamadı gönlümün efendisi gel artık yok mu yeni kitabın?" diye sitem ettiğim efsane gerilim romanları yazarı. Bize göründü kitapçı yolları <3
Ha bugün ha yarın derken lontano adlı romanını okumayı iki yıl kadar ertelediğim, iyi ki de ertelemişim dediğim yazar.

Bu süre içinde lontano'nun -sanırım- devamı gibi bir roman daha çıkmış, iyi ki de çıkmış yoksa bu lontano'yu kapatınca çok ağır küfürler ederdim.
Kendisinin romanlarının bir çok müthiş özelliğinin yanında, son paragraf, son cümle, hatta bana göre zirvesi olan sisle gelen yolcu'da son tek bir kelimeyle insanın ağzını açık bıraktırmasını över dururum insanlara. Lontano ise havada kalıyor, ciddi anlamda eksik bir sonu var. Umarım kongo'ya ağıt sandığım gibi bunun devamı gibidir.