kadıköy – Tıbbiyeli Sözlük
sokaklarında huzur bulduğum, kendine has atmosferiyle içinde gezerken adeta büyülendiğim bir semt. ara sokaklarında amaçsızca dolaşmak da terapi gibidir. insanın günlük bıkkınlık ve yorgunluğunu atması için yapabileceği en huzur verici şeylerden biridir. benim için öyledir en azından.o gün kafanı bozan bir şey mi oldu? tak kulaklığı. in moda sahiline. yürü, durmadan düşünmeden sadece yürü. sonra yorulunca otur biraz. izle denizi, dinle. sonra kalk ve devam et. istersen yürü fenerbahçe'ye doğru hızını alamadan ya da çık yukarı. bilmediğin bir sokağa at kendini. bir turist gibi hisset ve evleri inceleye inceleye gez ara sokakları. hatta fotoğraflar çek. sonra hislerinle dönüş yolunu bulmaya çalış. bütün o zihinsel yorgunluğu geride bıraktığın sokaklarda hapset. zaten o yolu bir daha ne zaman bulursun bilinmez. yavaş yavaş netleşen tanıdık mekanlara geldiğinde bir cafeye gir ya da bir antikacıya. sonra kalkıp devam et. bıraktın mı orada da hüznünü biraz? o zaman topla kalan enerjini. buna ihtiyacın var. çünkü tebrikler, kayboldun! aç navigasyonu bul evin yolunu sen ne kadar ergen psikolojisiyle vurduysan da kendini yollara evde seni bekleyen birileri var. uzatma şu depresifliğini. neyse uzatmıyorum. güzeldir o sokaklarda dolanmak. her seferinde farklı bir yoldan gitmeyi denemek, ara sokaklarda gezinmek.

özetle gerçekten ama gerçekten kafa dağıtmaktır.
gezecek biri olsa gezmek için ideal bir yer aslında, tek başına birkaç kere gezdim ve bir yerden sonra tadı çıkmıyor. moda sahili'ne gelince, ne yazık ki orayı da hippiler, keşler doldurmaya başlamış, umarım tümör gibi çoğalmazlar.
çok ekonomik ve temiz ev yemekleri yiyebileceğiniz mekanlar mevcut. öğrencinin sırtı yere gelmez burada.
Tek başına dolaşmanın asla sıkmayacağı bir semt kadıköy. Sokaklar, duvarlar, insanlar, insanlık halleri değişik değişik. Ancak artık pek ayak basasım gelmiyor.
istanbulda yasamadigim icin sadece iki kere gidebilme firsati buldugum guzide ilce. Belediyesi bile guzel, hele o moda sahilinin oralarda kaldirimlarda gordugum siirlere mest olmustum. Barlar sokagi, envai cesit dukkanlari, eski binalari ve tombul kedileri. Evet yol boyunca gordugum butuun kediler suskoydu, laik teyzeler guzel beslemis hayvanlari. Kaybolmasinjn bile zevkli olabilecegi bi yer, keske daha cok vaktim olsaydi diye dusunmeden edemiyor insan.