kadın hastalıkları ve doğum

tıpta uzmanlık dallarından birisi. bundan 10 sene evvel tus'da ilk 100den asistan alırken malpraktis davaları neticesinde artık çoğu kliniğin taban puanı 50-60 arasındadır. seven için güzel ve tatmin edicidir. bariz hatalar yapmazsanız malpraktis davası açılsa da ceza yemezsiniz. ameliyatları o kadar uzun değildir onkoloji haricinde. yan dal vs ek bilgilere tam sahip değilim şu an bilenler aşağıya ekler heralde
şu an stajını almakta olduğum anabilim dalı. asistanları bi tek sezaryen yaptırıp smear alırken stajyerlerinin epitelyal over kanserinin yok efendim koryokarsinomun evre evre ameliyatlarının her türlü detayını sıfır pratikle sular seller gibi bilmelerinin beklenilmesine anlam veremiyorum
son derece özel,güzel ve tatmin duygusu olan branştır. dünyaya bir mucize gelmesinde yardımcı oluyorsunuz,bir bebek doğuyor. bir kadın anne oluyor. aynı nedenle ebelik mesleğine de saygım çok büyüktür. malpraktis davaları,erkek kadın doğumcular için toplumda bazı yerlerde yaşanan sorunlar,onkoloji hariç olası ölümlerde hem doktorun hem hasta yakınlarının en çok etkilendiği sahalardandır,kimse istemez bir bebek ölümü,bir anne ölümü. ben bu ekibin doğum sonrası bebek kısmında var olmak istiyorum ileride. seveni için harika bir sahadır,özellikle fertilizasyon kısmında teknoloji,genetik ile beraber çalışmalar kısmı çok güzeldir.
cerrahi bir branştır ancak diğer cerrahilerden farklı olarak hastalarının tamamı kadındır, hatta bunların da önemli bir kısmı hamiledir. hal böyle olunca kendine özgü zorlukları ve güzellikleri de mevcuttur. asistanlığı zordur, hele çömezliği adamın kişiliğini kaydırır. ama hem mesleki tatmin açısından hem de maddi açıdan tatmin edici olduğu söylenir. majör olmasa da elzem bir cerrahi branştır.
(bkz:kadın doğum stajı)
teorikte öğrendiğim: hipergonadotropik hipogonadal anovulasyon etyolojisi

pratikte öğrendiğim: ıkın ıkın ıkın ıkın ıkın ıkın ıkın ıkın ıkın
hedeflediğim ve son tus'ta severek kazandığım bölümdür. cerrahi ve dahili bilgilerin harmanlanması bakımından tüm bölümler arasında müstesnadır.
jinekolojik onkoloji, perinatoloji gibi yan dalları mevcuttur.
nasıl olacağını çok merak ediyorum.
ismine ironik bir biçimde bir süre sonra kadın asistanlarını maskülenize eden cerrahi bilim dalı.

bu durumu en güzel kadın doğum stajını yaparken farkedersiniz. zaten çoğunlukla asistanlar kadındır. çömezleri çıtı pıtı, naif ve sevecen olurken kıdem arttıkça şişman, suratsız, ağzı bozuk ve ego tavan yapmış bir şekle bürünürler.

bunun sebebinin cerrahi alanların stresinin ve disiplininin kadın doğasına aykırı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. üstüne her taraf kadın olunca daha da bir şirret oluyorlar sanki.

tanrı paris moda haftasından fırlamışçasına gezinen ftr asistanlarını kutsasın.

içerik kuralları - iletişim