kadir mısıroğlu – Tıbbiyeli Sözlük
1933 trabzon doğumlu hukukçu,gazetecidir. Sonradan tarihe meyletmiş tarihçi olmuştur.(!) Lozanın başarı değil hezimet olduğunu yazdığı yazılarıyla ünlendi. osmanlılar ilim irfan vakfında sohbetler yapmaktadır. Kendisi hakkındaki genel düşünce tarih bilmediği , bol keseden sallamakta usta olan bir palavracı olduğu yönündedir. tarihe şu açıklamalarıyla boklu bir iz bırakacaktır.

(bkz:şeyh pir)
Fetoyla ilgli 1995 yılında bundan papaz bile olmaz gün gelecek insanlar buna hakaret edecek söylemini izleyince bu adam bişeyler biliyo dedim

Ağır antikemalisttir ama
dr.rıza nur'un hatıratlarına çok kaptırdığını düşünüyorum. Sonuçta günlük gibi bir şeydir, istediğini yazabilir. Uzun süreden beri de takip ediyorum kendisini. Bazen değişik belgeler sunarak hayrete düşürüyor beni bazen de sacmaladigini düşünüyorum. Bu adam bir şeyler biliyor.
sevenleri tarafından üstat lakabıyla anılır. kendisi bi' yerinden sallama üstadıdır. ırkçı ve yobazdır. dediklerinin akademik değeri yoktur. atatürk düşmanıdır ve bununla beslenir.Atatürk'ün ruhuyla konuşmasını anlattığı [https://www.youtube.com/watch?v=G-EZ8lvKG10 ~ video]Şu an ülkenin önde gelen tarihçilerinden bu adam!
Atatürk'den pek hoşlanmadığı bilinir, bunun nedenini kendisini bi kaç kere dinledikden sonra anlayabilirsiniz. atatürk'ün bunun gibi sahtekar bol keseden sallayan cahil yobazlara karşı savaşması onların içind büyük bir atatürk korkusu ve nefreti işlemiştir
" "deli"den al uslu haberi " atasözünün vücud bulmuş halidir ! hem kemalizm hem gülenizm karşıtı bir üstaddır kendileri...!
Başlığının açılmasına vede bu başlığa yazmama utanıyorum bu adamın en ufak tarih bilgisi olduğunu iddia eden kimse ya trolldür yada sözlüğün en boş insanlarından biridir
twitterinda mustafa kemal atatürk'ü sevenlerin cenazesine gelmemesini istemiş olan zât. gelen tepkilere rağmen de geri adım atmamış.bir sen kalmıştın atatürk'ün ismi üstünden prim yapmaya çalışmayan sen de geldin tam oldu. umarım cenazeni kaldıran bile olmaz.