kadir tuğcu

gerçekten var olmadığına inanmak istediğim sözümona çocuk hekimidir.bir hekimin kendini öne çıkarma pahasına ne kadar küçülebileceğine dair ibret alınması gereken güzel bir örnektir.

kendi meslektaşını bu kadar ezip hatta ve hatta haklarında "aptallar, gerizekalilar, cahiller" gibi, bir doktora yakışmayacak ifadeler kullanan birisine saygı duymuyorum. kendisine ait bir internet sitesi var, oradan bu cümleleri bulabilirsiniz. bu cumlelerden daha fazlası orada mevcut ne yazıkki.

pubmed' de kendisine dair 3 tane yayını var ve en yakin tarihli olanı 1970-80 lere ait. yine de günceli çok takip ettiği söyleniyor.

yazdıkları itibariyle hepsi yanlış demek haksızlık olur, hatta ve hatta yararlı sayılabilecek bilgiler de var içlerinde, ama kendisinin sandığının aksine yanlış bilgiler de var. mesela krup olan bir çocuğa pulmicort verdiği için "yarim doz dekort yapsalardı çocuğunuz o gün rahat ederdi" diye doktora laf ederken; nebul ile im verilen steroidin krup tedavisine etkinliğinin ayni olduğunun kanıtlandığını bilemeyecek kadar "cahil" ne yazık ki.


bir de bir amerika sevdası var ki sormayın. türkler ne kadar kötüyse amerika o kadar iyi. tamam, hastanelerimiz ve eğitimimiz onlarla yarışamaz ama kusura bakmasın bu imkanlarla burada çalışan hekimlere laf etmenin hicbir manası yok. adama da demezler mi "texas da mi doğdun, boston da mi?" diye.


bu aralar boyle şeylere çok üzülüyorum, halbuki gül geç di mi?

neyse, ,cahilliğime verin.

içerik kuralları - iletişim