kafadar ayılar

orijinal ismi 'we bare bears' olan, ülkemizde de cartoon network'te yayınlanan çizgi film. 

müthiş bir hayalgücünün eseri bu. kimin aklına gelir ki boz ayı, panda ve kutup ayısını kardeş yapıp ortaya bu kadar eğlenceli bir şey koymak? aslında elbette bu arkadaşlar kardeş değiller ama hayvanat bahçesinde daha çok küçükken tanışıp kardeş oluyorlar. hepimiz ayıyız demek ki kardeşiz diyorlar kendilerince. sonra hayvanat bahçesinden kaçarak san fransisco'ya kadar gelip kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışıyorlar. hatta kaçtıklarında o kadar küçükler ki kutup daha konuşmayı bile bilmiyor. 

karakterlere gelince, hepsi üzerinde düşünülmüş, ince detayları barındıran özelliklere sahip ayılar.boz, tam bir abi. korumacı ama asıl ortamı hareketlendiren kişi. pandaysa sürekli bir arkadaş bulma hevesinde olan çok yalnız ve duygusal bir ayı, aynı zamanda da vejetaryen. kutup ise en küçükleri ama evi çekip çeviren de o. evin derleyip toparlamasının yanı sıra başlarına iş açan diğer kardeşlerinin arkasını toplayan da o oluyor. biraz da dikkat izlerseniz, geceleri buzdolabının içinde uyuyacak kadar fedakâr bir ayı olduğunu da fark edebilirsiniz.

çok tatlı ve komik diyalogların arasına serpiştirilmiş sosyal mesajlar da içeriyor bu çizgi film. çevre kirliğinden tutun da internet bağımlılığına kadar çeşitli konulardaki mesajlarıyla tebessüm ettiriyor.

yeni nesil çizgi filmlere pek ısınamayan beni bile kendine bağladı bu çizgi film. izlemeye değer.

içerik kuralları - iletişim