kalmışsın – Tıbbiyeli Sözlük
genelde amfinin sevilmeyen tipi tarafından size verilen kara haberin tek kelimelik hali. tek kelime olmasına rağmen 3 paragraflık konuşma dinlemişsiniz gibi yorar. siz bu sözcüğü alıştıra alıştıra duymak isterken, hatta en güzeli kendiniz panodan görmek isterken o sevmediğiniz ezik, sümüklü tip karşınıza geçer ve "kalmışsın ağbi yeaa" der.
Yüze karşı söylenmeyecek sözlerdendir

Müjdeli bir haber verir gibi koşarak gidip söylemeye gerek yoktur
Bir dönem çok fazla duyduğum, o kafayla kanıksayıp tepkisizleştiğim, arkadaşlarımın bana acıyan gözlerle bakmasına sebep cümledir. Yıllar sonra karşıma çıkıp beni bu kadar sarsacağını düşünmemiştim. Kalmışsın. Beynimin içinde yankılanıyor. Bütün kötü hatıralarla beraber.Dünyanın sonu değil elbette. Artık umudum kalmamışken okul bitti. Bitiyor, Geçiyor. Canımız sağolsun. Ama bu cümle olmadı gece gece.Edit: stajlarda grup temsilcisi sonuçları alır ve haber verirdi. Öyle sapıkça bir zevk için söylendiğini görmedim. Yani benim duyduğum kalmışsın ifadesi hep yarım ağız söylenen bir sözdü.Üzülecek ne var biliyor musunuz? Yetersizlik hissi, baş edememe korkusu, ailene karşı hissettiğin suçluluk, arkadaşların mezun olurken onları koltuklardan izlemek vs. Basit gibi gelebilir. Sevgiler.
Duyguları mi bu kadar iyi ifade edemezdim (ebkz: #49227) ek olarak size o haberi müjdeli bir şekilde veren kişiye onun kadar olmasa da kalmışsın demek de içinizi yumusatmiyor ( evet o mal insana çok sinirliyim hala )

Ayrıca hayat o kadar küçük bir lafa çok takilmamanız gerektiğini öğretiyor çok da şeyy yapmamak lazım