kapalı beyinler – Tıbbiyeli Sözlük
kapalı derken şey gibi mi yani

(bkz:reserved)benim beyin reserved gençler, bana lazım. herkesin beyni kendine reserved sonuçta. çok da şeyapmamak lazım.Edit: başlık açan kaçmış yine. zamanında sözlük yazarları için 'kapalı beyinler' diyen bir yönetici varlığı iddia edilmişti.
Kapalı beyinler...aç-kapa belki çalışır demek istemiştir sonuçta kişi kendinden bilir işi.hoş bir şey değildir,bunu nerde kullandığını bilmiyorum haberiniz ola agalar.şimdi kapalı derken ne demek istiyor?ben bunu anlayamadım.şimdi kendime soruyorum.ben neden anlayamadım?cevabı veriyorum beynim kapalı.

Ben ne demek istediğini anlamadım daha doğrusu anlamak istemiyorum.hakret gibi geliyor.hakaret algılıyorum.bunu kim söyledi bilmiyorum agalar lakin `Dixi`Ye desteğim de her zaman dediğim gibi tamdır.inşallah bunu söyleyenin beyni açıktır.bizden daha iyi şeyler yaparlar ya da beynimizi açmamıza yardım ederler.lakin eğer bunu boş-beleş biri söylemişse agalar kimse kusura bakmasın da o lafı yedirmesini de iyi biliriz bu da böyle biline.hakarete tahammülüm yoktur agalar.umarım iyi niyetiyle söylemiştir ve yanlış anlamamı düzeltir sayın yetkili.

Saygılarımla gm
Her tarafta bolca görmek mümkündür. Bir ideolojiye ait değildir. Aşağı yukarı her görüşün her ideolojinin vardır
Sadece yenidoğanların kafası açıktır fontaneller bulunur beynin kapalı olması normaldir yani ben öyle biliyorum craniumu var zarları var baya baya kapalı işte açık olsa duramayız Nöroşirürji uzmanları açıyor ama o risk de alınmaz böyle kapalı idare edeceğiz artık yeter ki o beyin çalışsın
Kapalı deyince akla Yeniliğe, değişime, öğrenmeye niyeti olmayan beyin geliyor ama üstte yazdıkları gibi anlamlar da çıkarılabilir.
enerji ve madde alışverişinin olduğu sistemlere benzetelim mi beyinleri.. hadi fırtına.

açık beyin ; bulunduğu ortamdan etkilenen ve ortama katkıda bulunan beyin.

yarı açık beyin; bulunduğu ortamdan etkilenen anca katkıda bulunmayan beyin.

kapalı beyin; ortamla hiç bir ilişkisi olmayan beyin.daha ne kadar saçmalanır...güncelleme : elektrik devresine benzetirsek

açık beyin

kapalı beyin

kısa beyin.