kar

koray candemir'in kargo ayrılığı sonrasında yayınladığı solo albümünde yer alan iyi şarkılardan sadece bir tanesi. şarkıyı dinlediğinizde bu şarkıyı koray candemir'in yazmadığını farkedebilirsiniz. çünkü şarkıda bariz mor ve ötesi havası var. zaten back vokallere dikkat ederseniz harun tekin'in sesini duyarsınız. bu şarkı harun tekin'indir. harun tekin, koray candemir'in yakın arkadaşıdır.
a'nın üstü şapkalı olunca, kazanç anlamına gelir.
fiil hali karıştırmak manasında da kullanılır.
bu kelime bana lisedeki fırlama edebiyat hocamın "çift anlamlılık" konusunda verdiği örneği hatırlattı: "karı izlemeyi çok severim, donları çözülmüş olan" swh*
"kar tanesi tanesi de seviyom bi danesi...."
orhan pamuk'un sığ bakış açısıyla,doğuyla batının nabzını tuttuğu sandığı bir o kadar da konusunu uzattıkça uzattığı,çok eğreti diyaloglara sahip, bana göre vasat olan romanı. (bkz: overrated)
6 yıl sonra canlı görme imkanını mecburi hizmette buldum. çok soğuk olmasa güzel aslında.
orhan pamuk'un kars'ı anlattığı romanı. ana karakterin yaşantısını okurken insanın içine bir burukluk oturuyor. ah be ka sen ne bahtsız bir adamsın.
antalya'da hasret kaldığımız şey.
an itibariyle ankara'ya yağan kristalimsi pamuğumsu taneciklerdir. sera etkisinden dolayı büyük ihtimalle tutmayacaktır..ama inşallah tutar da şöyle güzel bir kartopu savaşı yaparız.* *
edit: çıkın erimeden canlar, ben öyle yaptım *
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim