kardiyo kurulu

“anamı ağlattın anamı, sal artık beni saaal” dediğim vücudun kan ve lenf dolaşımının anatomisi, histolojisi fizyolojisi ve biyokimyasının görüldüğü ayrıca yanında da mikrobiyolojiden de immunoloji esintilerinin estiği kurul. yaklaştı yaklaşmakta olan.

edit : 72 aldım be, ohhh misss...
üst dönemlerin canavar olarak tanıttığı kurul. gerçekte veya ben sevdiğim için bilemiyorum fizyopatalojisine çalışınca gayet iyi notlar alınabilecek bir kurul. hatta her şeyin belli bir mantığı var, fazla ezbere bile gerek yok. bir de hocalarımız mantıklı insanlardı, derste bahsettikleri yerlerden sormuşlardi. tabi bu kurul için en önemli şeylerden birisi de derslere gitmek.
dönem 1'le karşılaştırınca benim şu ana kadar derslerinden mükemmel derecede zevk aldığım ilk komitemdir. hatta başlıbaşına güzel bir komitedir kardiyovasküler sistem. kalbin çalışma mantığını, fizyolojisini, tansiyonu ve bazı hastalıkları öğrenirsiniz. işleyiş ve mekanizmaları mükemmeldir ve bunları öğrenmek için tıp hayatınızda elinize böyle bir zaman dilimi fırsatı bir daha geçmeyebilir.
ben tansiyon ölçmeyi bu komitede öğrendim. arkadaşlarımın defalarca tansiyonlarını ölçtüm, eğlenceliydi.
anatomisi belki biraz zorlayacak ama yine de insan yeterli zamanı ayırırsa keyif alacak hale getirebilir.
immünoloji vardır mikrobiyolojide, bizim hocamız oldukça iyi ve öğrencisever olunca o da rahattı ve güzeldi.
yarın komitemiz var. allah yardımcımız olsun. şimdi de anatomi pratik sınavına 2 dk var. ben laba gidiyorum.
tatilden dönen tıbbiyeliyi ağına düşürerek yaşam enerjisinden beslenen, d2'nin bence en zor ikinci kurulu. depresyonumun ve hayattan bezmişliğimin sebebi. d2 yılımı karartan kurul.
fakat bu yönüyle de d1'in acemiliğini tamamen temizler.
sistemli çalışmayı gerektirir, son bir iki hafta çalışmaya başlayan `antidiüretik` hormonun görevi neydi falan demeye başlar iyice karıştırır. hayatımda çalışırken malesef en zevk almadığım ve dolayısıyla en düşük aldığım komiteydi.. anatomisi kolay, fizyolojisi zor. damarların çalışma prensibini, adh aldosteron renini, kalbin çalışma prensibini kısacası komitedeki tüm fizyolojiyi ve mümkünse şok ile kalp ve kapak yetmezliklerini anlayan ileriki yıllarda çok rahat eder.

içerik kuralları - iletişim