karışık kuruyemişi seçerek yemek

yapanları sürekli kınadığım ama yapmaktan da kendimi alıkoyamadığım eylem. o güzel bademler, fındıklar, fıstıklar efendime söyliyim kajular, orada beklerken meymenetsiz çirkin leblebileri kim yemek ister ki? kimin aklına gelmiş bu? bunların içine biraz nohut katalım da ibnelik olsun ehiehi, mi dediler acaba. ya da leblebi olmasa tüm paketin tek oturuşta biteceğinden emin olan anne-baba biraz geç bitmesi, milletin bunlarla karın doyurmaması ya da tasarruf için mi leblebi eklemiş bu pakete? hayır yani tüm memleket anlaşmış, o pakette sevilmeyen şey leblebi işte. herkesin 2. sınıf muamele yaptığı, sürekli seçtiği şey neden ısrarla konuyor bu karışık kuruyemişe, neden demirbaş bu? şimdi istemiyorsan koydurma kardeşim diyenler olacak ama onlar da bilir ki bir cafeye, misafirliğe falan gidildiğinde mutlaka bu şekilde gelir bu. sen de kötü bakışlara maruz kalmamak için veya 'o kadar para verdik ulan leblebiyi de yiyelim bari' diyerek istemeden yersin o mendeburu. kaç leblebi kaç badem yediğinin hesabını tutarsın, hayvan herif tüm fıstıkları yedi tüm leblebileri bize iteledi, demesinler diye. velhasıl içinden çıkılmayacak bir durumdur, zor ikilemler yaşatır kendisi. söyliyceklerim bu kadar hakim bey.
antep fıstığının ilk yenmesi ve leblebinin sona kalması kuraldır. geri kalan kuruyemişler sıralamayı belirlesin
once findik sonra antep fistigi sonra tuzlu fistik sonra leblebi sonrada cekirdek . bu siralama sasmaz
ben: lan olum bütün fındıkları yedin, bunu karışık aldık karışık yiyelim diye
arkadaşım: sen de yeseydin
ne denir ki?
bir de seçerek sarı leblebileri yiyip fındığa fıstığa dokunmayalar vardır, asla anlamayacagım.
karışık kuruyemiş sektörünün kanayan yarasıdır leblebi. sıcak olmadığı sürece pek tercih edilmez.

bazen insanlık adına bikaç adım atıp leblebilere sardığım olmuştur allah için. özellikle de yanımda çocuklar varken "vay be dünyada böyle iyi insanlar da varmış." desinler diye ayrı bi saldırmıştım o nohut türevlerine.
önce turuncu sosla kaplı fıstıklar,sonra antep fıstıkları ardından fındıklar en sona leblebi ve kuru üzüm kalır
yukarıdakileri okuyunca bir miktar kendimden utandım. evet arkadaşlar, itiraf ediyorum! karışık kuruyemişte tırım tırım çıtır leblebi arayan onları bitirince diğerlerine başlayan o kişi benim.
leblebiler ağlıyor, fıstıkların gözü yaşlı
karışık kuruyemiş mantığını bütün yiyeceklerin tadı birbirine karıştığı için yadırgayan insanın özünü en çok koruyan çeşide ulaşmak için gerçekleştirdiği eylemdir.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim