Günümüz ilişkilerinde sanırım en büyük problem. Bir ilişkinin başlaması ve nasıl devam etmesi konusunda bilgi verir. Açıkçası kızlarımızın nasıl yepki vereceğini bilmediğimiz için mimkün olduğunca kibar şrkilde yaklaşıyorum şahsen ben. Fakat bunu da çok klasik hep böyle mi konuşuyosun gibi tepkiler de aldım. Çok karmaşık bir durum. Yorumlarınızı merak ediyorum
Kesinlikle ideal olmayan cümle. İdeal cümle demek, kalıp demek. Ve kalıplar kendini 10 km öteden belli eder. Ortama ve o anki konuya özgü cümleler seçilmeli. Bu da biraz tecrübe gerektirir tabii eheh.Koşu yaparken yanına yaklaşıp saati sormak da olabilir, vapurda o arkadaşına hikaye anlatırken "çok ilginç bir hikaye" diye söze girmek de veya ne bileyim yeri gelir su şişesinin kapağı açmak için uzatmak bile yeterli. Hepsi denendi, test edildi. Kimini ben yaptım, kimisi bana gelenler.Ama şimdi tutup da birisi size saat sordu diye iş attığını düşünmeniz normal değil yani. İyi tartmak lazım.
Merhaba ben doktorum

Yada

Neden bu kadar solgunsunuz hanımefendi anemi olabilirsin (say anemi nedenlerini)Bunun gibi şeyler
merhaba, adım sterilenjektor. bence karşıdaki hangi cinsiyetten olursa olsun çok ideal bir tanışma cümlesi oldu. (*)
En ideal cümle kişileri biraz gözlemledikten sonra ilgi alanlarıyla giriş yapmaktır. "Ya sen resim çiziyormuşsun doğru mu?" "Geçen gün kampüste fotoğraf çekerken gördüm seni, benim de ilgim var ama bilgim az." "Okul gazetesinde yazını okudum, valla müthiş tebrikler." vs vs.
Böyle bir şey yok ya. Karşı cinsten biriyle illaki türk filmi vari abartılı bi tanışmaya gerek yok bence. Çünkü bunun iki kişi arasında gelişecek ya da gelişemeyecek bir ilişkiye pek de bir etkisi yok. Heh belki tam istediğin gibi bir giriş yapmıştır ama devamı gelmemiştir veya facebook'ta diğer kutuna düşen bir "slm, nbr" ile başlamıştır ama muhabbet akmıştır. Bilemezsiniz, bilemeyiz.

Önemli olan nasıl tanıştığın değil sanırım, önemli olan gerçekten tanıyabilmen, olduğun gibi tanınabilmen, kucaklaşabilmen.