kaybetmekten korkmak

sevmekten korkmayı da beraberinde getiren durum.
kaybettirendir. "nasıl olsa vazgeçemez" dedirtendir, korku duyan tarafın korku duyulan tarafta değersizleşmesine yol açandır. dikkat edin, bu durum yüzünden duygularınız her an kullanılabilir...
zaman zaman senden iyisini bulamayacağı korkusunu taşır. belki de daha iyisini bulabilseydi kaybetmekten hiç çekinmeyecekti.
insanı bıçak sırtında yürüten hislerden biri. çoğu zaman ya davranışlarınızı yabancılarsınız ya da size yabancı davranışlarda bulunan kendinizi tanıyamazsınız.
çözüm soğukkanlılıktır ama o da imkansıza yakındır.

ve kaybetme korkusu bir kere tadıldıktan sonra, ve bir kere kaybetme korkusuyla kendinize yakıştıramadığınız şeylere sebep olduktan sonra, bir daha kaybetme korkusu duymamak için size yakışmayan saçma şeyler yapmaya devam edersiniz.
bunlardan biri de kaybetmemek için sahiplenmekten uzak durmaya çalışmaktır.
beni kaybetmekten korktuğunu söylemiştin. ve sonra korkularınla yüzleştin
ve gittin
hepimiz hayatta bir şeyleri kaybetmekten korktuğumuz için bir kurguda yaşamıyor muyuz? gerçekten biz, biz miyiz? kimisi saygınlığını,kimisi işini, kimisi ailesi, kimisi aşkını kaybetmekten,kimisi yalnız kalmaktan korkar. korkularımızı atamadığımız sürece bu tutsaklıktan kurtulamayacağız ve aslında kendimiz olmayan bir rolde hayat oyununda kalmaya devam edeceğiz. unutmayın insan yakınındaki 5 kişiden ibarettir.sizi siz olarak kabul edecek güzel insanlarla karşılaşıp kendiniz olabilmeniz dileğiyle..
gelip geçici bir şeylerin esiri olmaktır.
“insan gitmesi gereken yerde kaldıkça, daha çok kaybeder.”

daha çok kaybedeceğinize biraz daha cesaret edin...

içerik kuralları - iletişim