Tıbbiyeli Radyo Yayında!

kedi insanı vs köpek insanı

kedi insanı ders çalışması gereken zamanda notların uzerine yatan, slayt çalışırken klavyeye boylu boyu uzanan, tam uyuması gereken zamanda sahibinin üstüne atlayan, evin içinde köşe bucak kedisini arayan - bu sabah sokağa kadar indim bulamayınca dönünce de ev sahibi gibi odanın kapısında beni karşıladı - dünyanın en pişkin evcil hayvanını seven sabırlı insandır sevin onları.
yıllardır bitmeyen kıyaslama. kedi ve köpeklerin öyle çok cinsi var ki yapılacak genellemeler aslında çok havada kalıyor. yani kangal besleyen bir kişiyle chihuahua besleyen bir kişi, kedisi olan biriyle aynı şekilde kıyaslanabilir mi? veya sokak kedisi besleyenle iran kedisi besleyen tipler bir mi?
edit: bu arada hayvanların satılmasına, zorla üretilmesine vs karşıyım. ancak iyi koşullarda, sağlıklı ve mutlu edilerek beslenmesine karşı değilim.
kedi köpek nedir bilmeyen adamlar
gelip burda özgürlük diye başımızın etini yiyor ya
ayar oluyorum !!!
özgürlük kedilerin araba altında ezilmesi
köpeklerin kuyruğunun koparılması size göre herhalde
kedinin köpeğin yaşam alanını beton binalarımızla çevirdiğimizde özgürlük de bitti
keşke hiç sahipsiz hayvan olmasa
çünkü ben yağmurda ıslanmış ve sevilmek isteyen bir köpek gördüğüm zaman
ağlıyorum !!!
nsl knk olmş mu .d
açıklama yapmam gerekirse sen kedini köpeğini yine gezdir hatta sal dönerse senindir. ama dönecektir görüceksin çünkü sokaklar tehlikelerle dolu. hem sanki kedinin sırtına biniyoruz evde bizden iyi hayat yaşıyor en pahalı mamaları yiyor .s
hayvanın insanı olmayı öğrenmeliyiz.
saygılar.
hepsi üzerine alınmasın tabi de kedi insanı her ortamda kedi öven, kedisi olduğunu cümle alem bilse de gene de bir kez daha söylemeyi tercih eden, kedisi olmayan insanlara anlayamazsınız diye çıkışan insandır.

köpek insanı hakkında pek yorumum yok, sormadıkça anlatmıyorlar pek.
köpek insanı tarafında bulunduğum kıyaslama ama bu demek değil ki kedi sevmiyorum. sadece köpekle olan duygusal ilişkimiz daha karşılıklı gibi geliyor, kediyse daha çok kendi istediğini alıyor. canı isterse sevdiriyor canı isterse yanıma sokuluyor vs.
kesinlikle başka bir parametreye göre de kıyaslamayı dallandırıp budaklandırmicam. kedi de köpek de cinslerinden, cinsiyetlerinden bağımsız olarak dostlarımız olmalı.
köpekle daha mutlu hissediyorum diye ilerde evimde, bahçemde kedi barındırmıcam diye bir şey yok mesela.
umarım herkes hayvansever olma konusunda aklını başına alır, salak salak şeyler okumak zorunda kalmayız bu başlıkta.
hiç kedim olmadı, ama kedi de severim. bir köpeğim vardı. yedi yaşında öldü. çok severdim, baya akıllıydı. duyguları gelişmiş gibiydi. ben eve gelirken sokağın başına geldiğim zaman o beni gördüğü zaman veya sesimi duyduğu zaman çıkarttığı o vıyk vıyk sesini çıkartmaya başlardı. nasıl hissediyorsa o kadar mesafeden. küçük çocukları, yanından hızlı geçen araçları sevmezdi bi havlardı havaladığı kişi korkardı. karakter yapısı bana benziyordu. şu an bir köpeğimiz daha var onunla da kardeşim ilgileniyor, o da kardeşime benziyor tuhaf. galiba köpekler sahipleriyle bütünleşiyor. kedilerde aynı durum var mı bilmem. özledim ama onu, öldüğünde lise sondaydım, üç yıl oluyor. belki de şehirden ayrılacağımı anladı da öldü. beklerim ondan, duygusal tavır alabilen bir köpekti tuhaf bir şekilde. mesela babama küstü, bir daha da eskisi gibi olmadı. babam geldiğinde kafasını başka tarafa doğru çeviriyordu. anneme benim anneme davrandığım gibi davranıyordu. kıskançtı ve inatçıydı da benim gibi. bilmiyorum ya benim gibiydi o yüzden unutamıyorum hiç. kedileri bilmem, köpekleri de bilmem. ama ölen köpeğimi biliyorum. hala inanamıyorum sanki onun öldüğüne. eve gittiğimde bahçede onu görecekmiş gibi hissediyorum ama yenisini görüyorum. o da küçük kardeşim gibi, haylaz. diğeri benim gibiydi, olgun. insanın kendisini gördüğü şeyleri kaybetmesi, bu herhangi cansız bir şey bile olsa geçmeyen bir boşluk bırakıyor ardında.
evi arabayi bobregi satip kedi insanina basacagim versus.

kedi insani saykodur, ne yaptigini anlamazsiniz, kendince bi mantikli aciklamasi vardir her zaman, ama size ikinci sinif bir varlikmissiniz gibi davransa dahi sizi sever. sizi cok sever. kucaginiza basini koyup saclariyla oynamaniza izin verir. hasta oldugunuzda corba yapar. yurttaki gunluk kahvalti hakkini gozlemeye basip sabahin korunde yollara duser, siz gotunuzde pireler ucusur durumda uyurken kapinizi calar, hatta calmadan once arayip uyandin mi diye de sorar. geldim sokagin basindayim, ekmek lazim mi, bisey ister misin marketten alayim mi der. surpriz yapar. disari karsi somurtkan gorunse, insanlar size "ne buluyosun bunda yea" dese bile size bir gulusu vardir ki zamani durdurur.

digeri de kopek insanidir iste. kopek falan sever.
avatarımdan da fark edildiği üzere her daim kedilerin köpeğiyim* diyerek tarafımı belli ettiğim karşılaştırma.
  • /
  • 3

içerik kuralları - iletişim