kemal sunal – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
11 kasım 1944 istanbul doğumlu sinema ve televizyon sanatçısı. Oynadığı filmleri saymaya kalksam entry çok uzar. Ama en bilinen karakterinin `inek şaban` , en bilinen filminin ise `hababam sınıfı` olduğunu söylemek mümkündür. 3 temmuz 2000 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.
çok ince mizah yapar, tüm halka hitap eder, her yaştan insanı güldürür. kendisini çok çok severim her televizyonda gördüğümde içim ısınır, dünyada güzel şeylerin de olabileceğine bi anlık da olsa inanırım. kısacası ben bu adama çok anlam yükledim.
halkımız çok sevdiğinden dolayı 3 kanaldan birinde oynatılan filmlerin başrol oyuncusudur. oğlu ve kızı da show tv de yayınlanan güldür güldür show da yer alır.
Skandallarla dolu gazete (!) Ak-it in dediğine göre ülkeye en çok zarar veren kişi imiş zamanında.

Zübük performansı işlerine gelmemiş demekki.
10 Kasım 1944 doğumlu sanatçı. Belki kemal adı da buradan geliyordur. Atasına saygısından doğum tarihini 11 Kasım olarak ilan etmiş büyük usta.
''19 ocak 1975'te evlenmeye karar verdiğimizde;Salak milyoner,köyden indim şehire,hababam sınıfı,salako,yalancı yarim gibi pek çok film çekmişti.bir ev tuttuk,orada iyiydik,hamileyken doktor nemden dolayı oturmamamı söyledi. Ezo ve Ali'yi ilk kez o eve götürdüm geçenlerde. İnanamadılar.O kadar nem kokusu vardı ki evde.Misafir geleceği zaman patates kızartırdık,kızartma kokusu rutubet kokusunu bastırsın diye.ama biz mutluyduk,bugün yine gider otururum,kemal'in olması şartıyla tabi...'' (Gül sunal)
Türk televizyon tarihinin hem oyunculuk hem de kişilik ve insanlık bakımından en üst sıralardaki insanların arasında yer alır, hatta büyük ihtimal en üsttedir. Babamla telefonda bahsi açıldı, Nur içinde uyusun.


görsel


görsel