en yakın arkadaşım olur kendileri. özel bir üniversite de geçen yıl görevine başladı. sürekli doktorlar şöyle bilmiyor byle bilmiyor. hastanede ki doktorların çoğu salak gibisinden söylenir. arada da iki kendi hastalarını anlatır sanki kendisi doktormuş gibi. ne diyim ilginç biri.
acil servisteki hemşireler tarafından çok yaşanır bu, ara ara kendilerince order falan vermeye kalkarlar şöyle ki"doktor bey beli ağrıyormuş dikloron muskoril yapıyorum"zamanında buna engel olmazsanız, kendisini dünyanın en değerli varlığı, bizimse es kaza iki matematik sorusu fazla yapıp, onun hakkını ve maaşını gasp ettiğimiz, tüm dünyanın yükünü onun çektiği ve saygı duyulmadığı hissine kapılacaktır."mingazzini testi yaptınız mı hemşire hanım?"ha çok şükür bunun anlamının "haddini bil" demek olduğunu anlıyorlar da bir daha böyle işlere girişmiyorlar.
Intörnken 'abi kan kendi işlerini bize yaptırıyorlar' diye asistana söylediğimde, 'yapacak birşey yok hocalar kimisini öyle şımartıyor ki bazen bizi bile dinlemiyorlar' demişti.Intörnken ve asistanken sürekli rotasyonda olduğunuzdan insanlık nedir bilmeyen tipler sizi kaale almaz malesef.
intörnü intörn parçası diye küçük görür. aynı zamanda bu dunyadakı her seyı en ıyıbılen odur..ooo nıce doktorlar ondan egitim almıstır canımmm..
bekar hemşireler için bu özellikle doktor hanımlar için geçerlidir. çünkü erkekler onun için koca adayı olduğu için her türlü yalakalığı yapmak serbesttir.
Bu başlık altında entrylere negatif oy veren kişidir. İstisnasız hepsine eksi oy vermiş :) Valla eğer bilmezseniz hemşirelerin oyuncağı olursunuz demişti hocam. Bilin hissettirin. Ama onlarsız bu gemi gitmez. Biz hep beraber bir ekibiz. Onlarla iyi onlarla başarılı onlarla kötü olabiliriz. Iyi hemşire iyi bir dr un en büyük şansıdır. Tersi de geçerlidir. Ama hava cıva yapar artistlik boyutuna gelirse iş değişir.