Üstteki 2 post kadar bilimsel olmasa da kilo verme olayıni sağlıklı yapabilmek için fazla olan depolardan yağı çekmek gerektir. Ancak bunun gunluk hayattaki yaşantımızla pek mümkün göremiyorum ben. Bunun yaninda depo yağlarını yakmak için egzersizler şarttır. Bunun yanında kişinin yag yakımını destekleyen dogal besinleti de tüketmesi önemle rica olunur.Kendi yaptığım taktiktir ki kafaya takmadan aynı rutin ve beslenme ile 2 ayda yaklaşık 6 kilo verdim. Bu konuda herkese başarılar dilerim.
-Yemek sırasında ve yemekten hemen sonra olmamak koşuluyla (yoksa asiditeyi azalttığı için sindirim zorluğu yapar) bol bol su içmek.hiçbir şeyi yapmasanız bile su içerek kilo verebilirsiniz.

-Egzersiz yapılıyorsa tokken yapmamak.(Önce varolan depoları tüketmek için.)

-Küçük lokmalar eşliğinde çok çiğneyerek yemeği yavaş yemek.

-yemeğe tuzla başlamak. (na kanallarını açtığı için sindirim ve emilimde hızlanma gösterir)
Aldığınız kilonun ne kilosu olduğuna bağlı olarak değişecek tavsiyelerdir. Stres kiloları hızla alındığı gibi stres faktörü ortadan kalkınca, bazen hiçbir çaba dâhi sarf etmeden hızla verilebilir.
Bunun dışında benim tavsiyem her yemekten önce ve sonra 2şer su bardağı şu içmek. Zaten mideniz dolacağı için çok yiyemezsiniz.
kısaca kalori açığı oluşturacağımıza göre ya az yiycez ya da çok yakıcaz demektir.bir tıp öğrencisinin yılın yaklaşık yarısında sedanter bir hayatı olduğunu göz önüne alırsak yemeyi kısıtlamak ilk plan gibi duruyor.neyi kısıtladığımız da aynı oranda önemli tabii ilk keseceklerimiz basit karbonhidratlar ve doymuş yağlar olacak.onun dışında gerçekten sevilen bir spor dalı az da olsa rutin hayatın bir parçası haline getirilirse kilo vermek işkence olmaktan çıkar hatta yapmadığınızda yoksunluk sendromu bile yaşayabilirsiniz.bir de son olarak kendini aç bırakarak kısa zamanda fazla kilo vermenin yağ yerine kas ağırlıklı kayıplardan cilt sarkmalarına,tartıda kaybedilen kütlenin geri alınmasından bu alınan kiloların kaybedilen kas yerine çoğunlukla yağ ile replase edilmesine ve skinny fat'liğe kadar türlü olumsuzlukları vardır,yapmayın.sürece yaymak her zaman daha sağlıklı ve nispeten kalıcı olacaktır.