kışı güzel kılan detaylar

  • /
  • 7
benim şahsi görüşüm havaların yarattığı soğukluk nedeniyle mi yoksa başka bir psikolojik alt yapı var mı bilmiyorum ama ben kışın en çok insanların bir arada olmasını seviyorum kimse bi yerlere kaçmıyor herkes birarada .....
sonrasında yazın gelecek olmasıdır.
159sanız ve sizi birkaç cm de olsun uzun gösterecek bi botunuz varsa bu oldukça güzel bi detay. bunun dışında kışın her detayı ayrı bi güzel ya şehre masumiyet iniyor her yer bembeyaz. sobalı bi yerde bulunma şansınız varsa kestane ve türevleriyle bu mevsimi daha da güzelleştirebilirsiniz. yaşasın kış!
lapa lapa kar yağarken televizyonlardan okulların tatil oldugunu ögrenmek. ele gecirilen ilk şapka ve eldivenle kendini sokağa atıp karın altında kar topu savaşi yapmak. hiç basılmamış dümdüz yollara basarken çıkan "gıcırt" sesi. eve döndügünde kapıdan gelen sıcaklık. üşüyen ayaklarıni ve ellerini kalorifere bastırınca hissedilen uyuşma hissi. sahlep içerken, pencereden, az önce kartopu olusturmak için actığın boşlukları,lapa lapa yağan karın yeniden doldurmasını izlemek. karın verdiği huzur.( sicak yuvası olanlara tabii.ne yazik ki kar herkese bu kadar romantik yağmıyor)
sen bir de o güzel taraflarını fakir fukaraya sorsana delikanlı. doğalgaz faturasını, yakıt masrafını gösterip sana okkalı bir küfür savursun !
  • /
  • 7

içerik kuralları - iletişim