Kitap okumak adına atılan büyük adımlardan biridir

hatta Textbookları bile arada bile okusam faydadır yanımda bulunsun diyErek satın alıyorumKitap okumak için satın almak şart değil ama benimki bir çaba sadece
Önceden kitap okumak bir zaruriyet diye düşünürdüm çünkü kitap okuyan insanlar kültür açısından daha donanımlı oluyor ve kitap okuyan insan kendini daha iyi geliştirebiliyor bu bir gerçek ancak bu söylemin türkiye'de işlemediğini gördüm,daha doğrusu işliyor ancak parası olana, neden mi kitap fiyatlarına bakarsanız göreceksiniz,yurtdışında 20 dolar olan bi textbook burda 100 -120 liraya satılıyor,diyebilirsiniz ki belki alım gücü fark eder ondan aynı hesaba çıkar diye ancak öyle değil,bir textbook alıyorum 130 lira ve ben öğrenciyim ailemin gönderdiği para dışında düzgün bi gelirim olmayabilir belki bi kaç ayda arttırdigim paralarla alacağım o textbooku,peki ben aldım ancak alamayanlar illaki olacak onlar neden mahrum kalsınlar bu imkandan,bu bilgiden?

Demek istediğim şu kitap satın almak bu ülkede bence bir lükstür koşullar değişebilir tabii ki ancak şu anki benim gördüğüm durum budur.
Hastalık haline gelebilir, okuma hızınız alma hızına yetişemezse vicdan azabı yapar.
Delisi olduğum olay. Cebimdeki paranın hepsini kitaplara harcayıp boş ceple eve döndüğüm çok gün olmuştur. yemeyip yedirir, içmeyip içiririm kitaplara.
Şehrin nabzının sahaflarında attığına inanırım. Bir şehre ilk girdiğimde aradığım yer kitapçıları olur. Okunmuş kitapları daha çok severim, çünkü bazen altı çizili satırlarda önceden okuyanın ne hissettiğini, ne düşündüğünü tahmin etmeye çalışırım. Hem daha ucuz olurlar, ama türkiye şartlarında kütüphaneden faydalanmak daha cebe uygun oluyor maalesef.
siz de benim gibi kitabı öncelikli olarak koklamak, sonra okumak için alan hedemanyaklardan mısınız?
şahsımda bariz hastalık düzeyindedir,bir kitabı okumak için almam kütüphanemde dursun diye alırım zaten daha öncesinde o kitabı araştırmış,belki okumuşumdur. ama sizce de en güzel oda her yanı kitap dolu bir oda değil midir?
şu sıralar en büyük hobim. boş zamanım olduğu vakit kendimi kitapçıda buluyorum. okusam da okuyamasam da kitaplığımda bulunsun diye alıyorum sürekli ve hiç gözüme gelmiyor kitaba verdiğim para helal olsun.
Genelde daha önceden okuduğum kitapları satın alma şeklinde tercih ettiğim olay.Kitabı Kütüphaneden ödünç almışımdır, pdf formatında okumuşumdur Vs. Ancak ondan sonra kitabı çok sevdiysem tekrar tekrar okuyabilmek ve ufak kütüphaneme katkıda bulunmak için alırım.

Hem gereksiz bir yığın yük edinmiyorum hem de kitaba vereceğim para cebimde kalıyor. Öğrenci için bu para ufak bir meblağ da değil maalesef.
bir sobotta alayım dedim 2 ay aç (cidden harçlık yemek parası falan yok) kaldım

tövbe ettiğim olaydır