komite gecesi

komiteden önceki son gecedir. bir garip tıbbiyelinin zihninin kontrolünü tamamiyle bıraktığı, okuduklarını anlamaya çalışmadan direkt hafızaya yığmaya çalıştığı azap dolu gece. iç ses bir yandan yat uyu çalıştıklarını da unutacaksın derken diğer yandan daha farma var, pato var nereye gidiyon daha diye isyan eder. kahveler çaylar son damlasına kadar etki etsin diye dualar edilir ama komite haftasının tüm yorgunluğuna dayanmayan bünye "ee yeter bu kadar yatıyom ben yarın sabah bakarım özetlere." diyerekten yavaştan yatağa doğru yol alır. bir daha bakılamayan unutulup giden özetler...

bir de son gece sözlükte takılan insanlar vardır. onlara küçük spotlar verin. ( yazar burda beyninin %98 ini komiteye ayırdığı için cümlenin sonunu nasıl toplayacağına karar veremiyor.)
soruları iyi oku. şık elerken dikkat et. yanında su götürmeyi unutma. sakinliğini koru.
psikolojinin buhranlar içine düşüşünün pik yaptığı gecedir. her yer not. her yer ezberlenmesi beklenen şey. her yer komite. her yer ders. bıktım hepinizden demeye sebep olur. bu sistemi hazırlayanın, işletenin, devam ettiren herkesin ne kadar beceriksiz bir iş yaptıklarına yakınır durur ama her şeye rağmen çalışmak zorunda oluşunla birlikte o beynin patlasa da devam edersin.
sonuna yaklaştığım zaman dilimidir. içilen kahvenin, art arda yakılan sigaranın haddi hesabı yoktur. her seferinde "ulan şöyle hızlı çalışmaya daha evvel başlasan nolurdu" dedirtir. fakat şöyle bir dezavantajı vardır. ders çalışırken kendinizi odanızın mimarisine, kirişlere, kolonlara, duvarın rengine kaptırabilirsiniz. adeta hipnoz eder sizi duvarlar. hiçbir şey de düşünmezsiniz ha, öyle mal gibi bakarsınız. telefonunuza gelen bir mesaj veya çalan kapı zili sizi bu durumdan kurtarır. hipnozun etkisinden çıkınca "ne zamandır burdayım ya ben?" diye masum bir soru sorarsınız kendinize. silkelenirsiniz sonra ve içinde bulunduğunuz mallıktan kurtulmak için okkalı bir tokat atarsınız kendinize. artık kendinize geldiğinize göre çalışmaya devam edebilirsiniz. tabi önce sözlüğe bakarsınız ve entrynizi girersiniz. tamam şimdi çalışabilirsin.
473 ml redbull ve 15 dk arayla yakılan sigarayla az da olsa çekilir hale gelebilen gecedir.
işte tam da şu andır. vicdanım çıkmışlara son kez bakmamı söylerken aklım beni durduruyor(nasıl akılsa artık swh) olduğu kadar olmadığı kader moduna bağlayıp kendi kendimi sakinleştirmekte ve teselli etmekteyim.
çıkmış bakmıyorsanız sınavda maksimum 2-3 soru kazandıracak gecedir.

içerik kuralları - iletişim