küçük staj

nerdeyim? hangi sınavdan çıktım? tusa mı staja mı çalışayım? ailenin dandik sınavlardan sonra bile tebrik etmesi... kısa kısa ne olduğunu, nerede olduğunu bile unuttuğum staj.
ismi pek sevimli geliyor böyle küçük mini mini bir şey. gerçekten öyle mi göreceğiz.
çoğu ismi kadar küçük olmayan stajlardır. düzenli çalışma gerektirir; düzensiz bir hayat bu dönemde tavsiye edilmez. bu küçük stajların çoğunu iki defa aldım. göğüs stajını ise üçüncü defa alırken sigaraya başladım.
en büyük sıkıntıları zamanı kısa olduğundan devamsızlık yapamamaktır.
ınsana çok güzel yetenekler katabilecek stajlar..
ürolojide ilerlemeyen sondayı bir şekilde mesaneye ulaştırabilmeyi, enfeksiyonda gram boyamayı, ortopedide atel yapmayı, dermatolojide kaşıntılı bir skuamda mantar bakmayı..... çok şey öğretiyor bunlar..
tus açısından en zevkli çalıştığım fasikül.
çünkü neden? ben tam bir dikkat dağınıklığı yaşayan insanım ve konudan konuya atlamak acayip hoşuma gidiyor. bir konuyu 20 sayfa okuyamam.
adına aldırış edilmemesi gereken,ufacık küçücük içi dolu turşucuk niteliğinde stajlardır.bu yıl bir yarı yılda resmen 2 yıllık staj gördük.kayışların kopmaması için sınıfça dua ediyoruz.ve kısa sürdüklerinden mütevellit devamsızlık da problem yaratıyor.2 staj arası dinlenemiyorsun,acaba tusa mı ağırlık versem yoksa notları mı okumaya başlasam diye her stajda ikilemde kalıyorsun.hani 5 kolaydı ya !!
ıcerigini bilmediğim tus ta az soru çıkıyor ya deyip geçiştiren insanlar yüzünden çok kolaymış gibi gözüken stajlar
pc hangi stajlar bunlar bilen varsa bana bir yardım edebilir mi ? :)
tus'taki en sinsi derstir. adına kanıp hızlı hızlı okuyup geçersen tokadı yapıştırır. güzel çalışırsın 2-3 haftaya bir şey kalmaz aklında. adı küçük ama her denemede 20'den fazla soru gelir dikkat etmek lazım.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim