küçükken yanlış sanılan şeyler – Tıbbiyeli Sözlük
bazı insanların küçükken bir şeyi x gibi sandığı ama büyüdüğünde zaman içinde onun y olduğunu öğrendiği şeylerdir. kendimden örnek vereyim efendim, ben küçükken dünyada benim adımda sadece ben varım sanardım.
büyümenin sadece boy uzaması olduğunu sanırdım :( Penis büyümesi hiç aklıma gelmemişti,onun hep aynı kalacağını sanırdım. yaş 9 .
Küçükken ailem beni bakkala gönderirdi

Bakkalın da ismi 'bizim bakkal' ben de gider rahat rahat alışveriş yapar arkadaşlara bir şeyler ısmarlardım para falan vermiyodum zannediyorum ki bakkal bizim.

sonra öğrendim ki paramız olmadığından yazdırıyormuşuz arkadaşların canı sağolsun ama `Fakirliğin de gözü kör olsun`
Midenin dikey abaküs gibi olduğunu sanırdım. Yediğimiz her şey kendi sütununa giriyordu. Yumurta yumurta direğine, sucuk sucuk direğine...

Yaşadığım şehirden başka yer yok sanırdım, annemlerin haritayı alarak bana dünyayı anlatmaları çok zor olmuştu.

Buzdolabının kapağını kapatınca ışığının sönmediğini sanırdım. Ama Hayır...Hala emin değilim bu durumdan.

Vucudumuzu kanla dolu balon gibi düşünürdüm, kanın sadece damarlarda dolaşması çok garip gelmişti.

Ha bi de Annem bir kilo pırasa al gel dediğinde 1 tane pırasa almıştım.Ayrıca (bkz:Küçükken yanlış yorumlanan deyimler ve atasözleri)
Okumuş insan herşeyi bilir, onlardan asla zarar gelmez sanırdım. Büyüdükçe meselenin okumak olmadığını Anladım.

Eşeklik baki kalıyormuş yani.
Zeytin, karpuz vs.nin çekirdeğini yutma, karnında ağacı büyür derlerdi. Ben de inanırdım. Midemden ağzıma doğru dallar çıktığını hayal edip çok tırsardım. yanlışlıkla yutarsam da su içmezdim ki büyüyemesin kurusun ölsün orda diye. Biraz safmışım galiba. Biraz değil, baya.