kulak deldirmek – Tıbbiyeli Sözlük
19 yaşındayım hala hiç delik yok kulağımda ama sorsan annem babam laf etmese anında kaşa piercing yaptıracağım.
Kulak kesilmek kulak asmamak gibi lafların arasından sıyrılıp türkçe dersinde mecaz konusu örneği olmaktan kurtulan içinde kulak geçen laf.
üç yıldır kapanmış olan deliğim için altı yıl önce yaptırdığım işlemdir kendisi.

Not.. bu giriyi girdikten bir ay sonra deliği küpeyle zorladım ve kapanmadığını öğrendim.
Deldirmeyi anlarım da, halka takıp belirli aralıklarla o halkaları büyükleriyle değiştirip , kulak memelerını afrika kabilelerindeki yerlilerin kulaklarına döndürenleri anlayamadım bir türlü.

T: minimal cerrahi işlem.
kızların ve genellikle züppelerin ortak yönü. erkeğe bileklikten başka bişe yakışmıyor düşüncesindeyim.
erkekler için sözüm eğer ki küpe takma hevesiniz varsa önce mıknatıslı sıkıştırmalı fln kullanın sonra yapın derim. ilerde kurumsal açıdan sorun oluyor. ayrıca küpe tüm toplumlarda var olan bir çok inanç ve toplumdan da eski bir uygulamadır dövmeler gibi.
Küpeyi de dövmeyi de piercingi de severim. Ama yakışan şekilde olması önemli. Kulaklarımda toplam kepçe dahil 8 küpe var ve hiç de abartı durmuyor. Bazıları bunu 12 15 yapıyor her yer küpe işte o zaman kötü duruyor. Erkeklerin de bazılarına yakışsa da bazılarında çok özenti duruyor. Erkekler için yaptırmadan önce mıknatıslılarla bir deneyip tarzı yakışıyor mu diye bakmak lazım.. kıkırdak çok acımıyor fakat yanlış küpe seçimi sürekli bir granulasyon dokusu oluşumuna sebep oluyor ve bir türlü iyileşmiyor. Kulak kepçesinin yapısına göre küpeyi seçmek gerekiyor..
2 kulak deliğim vardı gittim 3. Yü deldirdim. Kapandı. Gittim bir kere daha deldirdim. kapandı. Gittim 2 tane daha deldirdim. Biri kapandı. Gittim 3 tane daha deldirdim yine biri kapandı. Sonuç 3 tane kulak deliğim var.
Kikirdak deldirenlere acayip imreniyorum ancak canim yanar ve gece kulagimin ustune yatamam diye cekiniyorum acikcasi.