kur'an müslümanlığı

hz.muhammed'in yaşamını hadisleri ve kur'an dışı tüm rivayetleri elinin tersiyle çöpe atıp sadece kur'an diyen akımdır.dünyada temsilcisi `işid` adlı terör örgütüdür.

islamı anlamayan bazı insanların kur'an'ı bir kitap halinde sanki allah indirmiş copyright etmiş "the original" damgasını vurup tüm kitaplıklara koymuştur sanmalarından neşvü nema bulan sapık islam dışı mezhep.kur'an'ın kendisi rivayettir.dolayısıyla her bir müslüman bu rivayete iman eder.islam yaşanmışlıklar üzerine inmiş vahiylerden oluşur.her vahyin bir iniş sebebi bir yaşanış tarzı vardır.

günümüzde bu kur'an müslümanlığı ekolünü

`edip yüksel` `mustafa islamoğlu``caner taslaman` vbleri temsil etmekte ve yaymaktadır.bu akımın berbatlığına bir kaç örnek:bakara27

onlar, allah’a verdikleri sözü, pekiştirilmesinden sonra bozan, allah’ın korunmasını emrettiği bağları (iman, akrabalık, beşerî ve ahlâkî bütün ilişkileri) koparan ve yeryüzünde bozgunculuk yapan kimselerdir. işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir.bu ayette eş dost ziyareti yapmayanlar fasid-fesad çıkaran olarak adlandırılıyor.(arapça orjinalinde de fasid diyor)

maide33

allah’a ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap vardırbu ayette ise fesad çıkaranların öldürülmesi emrediliyor.

işte kur'an müslümanlığının açtığı yıkım budur bu ve bunun gibi gelenekten rivayetten hadisten uzak islam anlayışı ile işid gibi yerden bitme örgütlere zemin hazırlanır.ayrıca:

(bkz: kur'an'da faiz yiyenin öldürülmesi emri)

bi gidin artık ya iki tarafın da kavgalarını görmek istemiyorum bıktırdınız artık. bak burası tıbbiyeli sözlük, müslüman ateist tartışma platformu değil. anlayın şunu gözünüzü seveyim.
insan ya kuran müslümanidır ya da kuran inkarcisidir. hem müslüman hem gelenekçi olunmaz ya gelenekçi olacaksın ya müslüman.
sadece "hüküm ancak ve yalnız allâh'ındır! " ayetinden hareketle hz.ali'nin sıffin savaşında hükmün tarafların belirlerdiği hakemlerce verilmesinin kabul etmesiyle,(hakem olayı) neticede dinden çıktığını varsayıp onu öldüren haricilerin günümüz versiyonları.
şimdiki işidin fikir babaları.

içerik kuralları - iletişim