kürk mantolu madonna

sabahattin ali'nin bünyede izler bırakan yapıtı. popüler kültürün kaktırdığı romanlardan olduğunu düşünmek hatasına düşüp okumamıştım uzunca bir süre, ne kadar büyük bir hata yaptığımı anlamak için bir kaç sayfa okumam yetti. siz de böyle düşünüp erteliyorsanız kesinlikle okuyunuz tavsiyemdir.
bu kitabı bende çok geç okumuştum ve şunu fark ettim şimdi yazılan bütün aşk romanları bu kitabın başarısız bir kopyası gibidir.
ah maria puder ah
ah raif ah :(
okurken kahvenizi de almayı unutmayın.kuru kuru gitmiyor smiley was here
insanın yüreğine dokunan kitaptır
enlerim arasına giren 'kürk mantolu madonna' kitabının yazarı sabahattin ali'ye böyle bir eser ortaya çıkardığı için sonsuz teşekkür etmek gerekir. kitap başta sıkıcı gelse de ilerledikçe öyle olmasının aksine beni içine çeken ve tutulduğum bir solukta ağlayarak bitirdiğim bir eser haline geldi. yaşam sürecimin belli dönemlerinde tekrar tekrar okumak istediğim bir kitap.
-spoiler-
sayfa 83
“o zamana kadar bütün insanlardan esirgediğim alaka, hiç kimseye karşı tam manasıyla duymadığım sevgi sanki hep birikmiş ve muazzam bir kütle halinde şimdi bu kadına karşı meydana çıkmıştı.”
-spoiler-
bu sabah bir programda bir konuşmacı bu kitapla ilgili şu ifadeleri kullanmış
'kitabı okudum, ama anlatabileceğim, altını çizebileceğim yerler yok' 'kitapta madonna'nın aşkları ilişkileri anlatılıyo yazarımız tarafından' ..
sonra kitabı tavsiye ediyor iyi yazar diye falan.. beyin bedava bilmiyosan bari sus da rezil olma..
daha fazla yorum yapamicam size bırakıyorum ilgili video
bugünlerde yazarının (bkz: sabahattin ali ) mezarında birkaç kez ters dönmüş olabileceği kitap.
geçtiğimiz günlerde sabahattin ali mezarında ters dönmüş, rahmetlinin kemikleri sızlamıştır. ayıp. bir türlü bilmemenin değil öğrenmemenin ayıp olduğunu öğrenemedik. aşağılık kompleksini üstümüzden atmayı öğrenemedik. "bilmiyorum" demeyi öğrenemedik. karşımızdakinin fikrine katılmamakla birlikte onun fikrine saygı duymayı öğrenemedik. her seferinde sıkışınca bağırdık, çağırdık, sövdük, saydık fakat karşımızdakini "saymayı" unuttuk. yazık.
elime bugün aldığım roman. uzun süredir evimde duruyordu. lakin liseden kalan bir tiksintisi vardı bende. herkes okuyordu bi ara. her yerde vardı. e böyle olunca da hiç okuyasım gelmiyordu. kahve kitap fotoları falan allah korusun. kitap güzel aga. çok güzel. şu sıralar türk yazarlar okuyorum. okuduğum kitapların dönemler de o kadar yakın ki.. neyse sabahattin ali kitabıdır.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim