lebron james

nam-ı diğer king james. 2003 nba draftında 1. sıradan `cleveland cavaliers` tarafından seçilmiştir. seçildiği seneden itibaren amerika'nın yozgatı cleveland'ın makus talihini değiştirmiş ve 2007 yılında nba finaline bile çıkmıştır. fakat bir türlü beklenen yardımı takım arkadaşlarından alamayınca daha 25 yaşındayken 2010 yazında "the decision" ile miami heat'e gittiğini açıklamıştır. şimdiki kevin durant'in gsw ye gidişini normalleştiren bu karardır.

kendisi
3x nba champion
3x finals mvp
4x mvp
13x all-star
8x first team
2x second team
5x defense first team
1x defense second team
2x scoring champ
ödüllerinin sahibidir.
playoff'larda istatistikleri alt üst etmiş oyuncu. maçlarca +40 sayı ile oynadı. indiana pacers'ı 4-3 yenen cleveland şu an doğu konferansı finallerinde boston celtics ile 3-3 berabere. 7. maçı kazanan takım diğer taraftan batı konferansı finallerinde houston rockets-golden state warriors eşleşmesinin galibiyle eşleşecek. lebron ise sezon içinde rekor üstüne rekor kırarak bana göre çoktan finali, belki de yüzüğü hak etti bile.
gecenin bir saati nba maçı izleyip okula uykusuz gitmeme sebep olan adam, en sevdiğim basketbol oyuncusu, tanışmak istediğim en ünlü kişi. 23 kingjames

içerik kuralları - iletişim