1 aylık formlarından alıp kullandığım lakin göz çapıma falan uymadığı için kayıpve üstüne gözlerimi kızartmıştır. neyse ki acemi olduğum için alışma lensi olmuştur. sen gel mavi al tüm resimlerde hatta kendime baktığımda bile gri gözüksün. marka olarak bu aralar solotica almayı düşünüyorum. solotica'nın yıllık lenslerinin iyi olduğunu duydum. hatta netten defalarca kez videolarını izledim. doktor arkadaşım her ne kadar yıllık lensi hatta özellikle lensi tavisye etmese de içimde ki mavi takıntısını anca böyle giderebilirim.(bkz:merak)
lens kullanan biri olarak lensi tavsiye etmiyorum.

gözlükten görüntüyü bozduğu için nefret ediyorum ve artık gözlükle dolaşmaya tahammülüm olmadığı için lens kullanmaya başladım. air optix kullanıyorum. ilk takmaya başladığımda çok güzeldi hele yıllar sonra aynada kendini gozluksuz görmek paha biçilemez bir duygu. ilk bir ay güzeldi ancak sonrasında sorun oluşturmaya başladı mesela 8 saatin üzerine filan çıktığında batmaya başlıyor. en büyük şikayetim ise gözlerimin beyazında küçük küçük damarlar oluşturması. lensi bir hafta takmayinca damarlar kayboluyor ama takar takmaz o günün akşamına gözümü kizartiyor.

bilmiyorum belki benim alerjim vardır, uzuuun yıllar kullanan insanlar var çünkü.

bir de, cok titiz olmayi gerektiriyor lens kullanmak. elinizi düzgünce yikamali,kağıt havluyla kurulmalı hiçbir yere degmeden lensi almali ve lensi solusyonla ovalayip oyle takmalisiniz falan bir dolu işlemi var yani. hadi yine ona da alisiliyor zamanla ama gözünüzün oluşturduğu reaksiyona katlanmak gerçekten zor.

ama her şeye rağmen lensi bırakmayı düşünüyor muyum? hayır. (bkz:kadınların güzellik uğruna çektikleri işkenceler)

seneye inşaallah lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum bakalım en mantıklı çözüm o gibi görünüyor.
keratit olmaktan korktuğum için sanırım hiç kullanamayacağım madde. ancak gözlük insanın canına tak edebiliyor
Gözümü çıkarmadan çıkarıp takabilecegimi bilsem tereddütsüz kullanacağım hede
3.0 astigmatim 3.5 miyopum var doktordan tut gözlukcume kadar sen lenle rahat etmezsin bu numarayla dediler senelerce gozluge mahkum oldum bir gün taktim şu deneme lenslerinden hani türk filmlerinde olur ya kız kördür ameliyat olur gözü birden açılır yeminlen öyle oldu gözlerim harika hissettim çok seviyom lenslerimi 2 senedir kullaniyom yan etkileri:gözluk kadar net degil uzun süre takinca batiyo kizariklik yapuyo rahatsizlik yapabiliyo ayrica takmaya alistiktan sonra cok rahay oluyo gozunuzd falan sokmuyozun kör.falan da olmuyonuz merak etmeyin