lise arkadaşı vs üniversite arkadaşı

kişisine bağlı, ortamına göre değişir diye cevap vereceğim karşılaştırmadır. lisedeyken lise arkadaşlarıyla olan bağ eşsiz. ancak lise ekibiyle üniversitede de aynı sınıfta olan biri olarak diyorum ki ilişkiler lisedeki gibi kalmıyor. sen değişiyorsun, karşındaki değişiyor. ama yine de lise arkadaşlığı daha başka.
şu an hiçbiri ile görüşmediğim için cevabını bilemediğim versustur. ama üniversite arkadaşı dediğin çıkar ilişkisine dayalıdır, tuttuğun notları ister, otlakçıdır (sizi tenzih ederim), karşılığında sen de çıkmış soruları alabilme ihtimalin olduğu için bu hoşnutsuz ilişkiyi sürdürmek mecburiyetindesindir, veya bu olayın tersi olur sen soru verirsin ondan not alırsın mesela. üniversite arkadaşlarının çoğundan gerçekte nefret etmişimdir, bıkmışımdır samimi söyleyeyim.
lise arkadaşları ile futbol oynarsın, çocukluğun ve erken gençliğin gerektirdiği şeyleri yapabilirsin. bu yönleri ile samimi gibidir. gel gör ki hiç 15-20 yıl takılabileceğim bir lise arkadaşım olmadığından onu da boş geçiyorum. üniversite sınavından sonra bıçakla kesilmiş gibi bitti tüm bu arkadaşlıklar falan.
sonuç. yalnızız ama değerli bir yalnızlık bu.

içerik kuralları - iletişim