lise yıllıkları – Tıbbiyeli Sözlük
Bende yeri büyüktür. yazı isteyen arkadaşlarıma üniversite sınavı arifesinde itina ile yazımı yazmış ve bana gelenleri de aynı şekilde düzenlemiştim, tabii tek ben değil... hala bile belli Zaman aralıklarıyla açar okurum. Verilen sözleri, bozulan arkadaşlıkları, ayrılan sevgilileri... Ve dahası. Her seferinde hem eğlenirim hem içim burkulur. Ne güzeldir lise yılları ve yıllıkları :)
liseden kalma ne bir yıllığım ne de bir defterim var. sadece 7 tane çeşitli anlarda çekilmiş fotografım var, bundan kısmen pişmanım. pişman olduğum yön, biraz daha fazla olabilirdi. pişman olmadığım yön ise lisede gerçek arkadaşlık hem kurmadım hem de kuramadım. çünkü en iyi arkadaşlık veya ilişki, üniversitede farklı şehirlere düştüğünüzde çok büyük bir ihtimalle ister istemez bitiverebiliyor.

kaldı ki bana soracak olursanız, kimi yakın arkadaş edindiysem ya beni sattı ya da sonunda kötü oldum. söylemesi ayıp mı bilmem, hiçbir zaman hiçbirisi benim gibi çalışmadı ve her zaman kinlerinden benim başarımı çekemediler. oysa en saf arkadaşlıklarda akademik başarı ne arar? işte hiçbir zaman kişiliğimle yargılanmadığım için de lise dönemindeki hayatımı pek hatırlamak istemem. yıllık zaten istemem, varsa alın sizin olsun.
O kadar nefret ettim ki liseden yıllık falan almadım.

Sonra üniversiteye geldim daha da çok nefret ettim çevremden.
Çok güzeldi. Okurken gözlerimden damlalar düşer. O yıllara dönmek için her şeyimi verebilirdim. Yıllıkta yazılan umarım şurayı şu mesleği kazanırsın yazıları.. tabiki de lisede istdeğim o yerlere gitmeyip, tıp kazandım. Tüm lise arkadaşlarıma selam olsun.
Lise yıllığına baktığımda bazen samimiyetsiz samimiyetler,bazen gereksiz burokratik seviyelerde ifadeler ama çoğunlukla eğlenceli zamanlar,kendimize taktığımız lakaplar guzel anilar geliyor hatrima. Belki hep bir kompleksten ya da yalnizlik korkusundan hep bir tedirginlik olursu ama bakinca yıllığı iyi ki de edinmisim diyorum.
İçinde bomba vardır, arkadaşlarınız en kepaze anılarımızın fotoğraflarını çekmiş, arşiv etmiş üstüne de o yıllığa koymuşlardır. Siz görünce lan Allah belanzı bunu da mı koydunuz lan dersiniz, onlar da ğağağağaga diye gülerek karşılık verirler. SONRA ilk sınıfla son sınıfa kadar olanki değişimler söz konusu olir. Lan değişmişiz bee tarzında yorumlarla süslenir. Bi De hakkınızda yazılanlar...

Lan olum absürt şeyleri yazmayın deseniz de yurt arkadaşlarınız yazmıştır. Artık çok geçtir, zaten sizde de istemem yan cebime koy havası vardır. Öyle veya böyle o yıllık çıkar. Okuduğunuzda bir gülümseme belirir yüzünüzde. Hoştur.
Bazen pişmanlıklar bütünü

Bazen yaşandı bittiler

Bazen iyi ki

Bazen amaan işte çocuktuk yahu!